Naga MarketsWyżej już być nie może!Po wczorajszych słabych danych z USA i ogólnym nastrojom wskazującym na ucieczkę inwestorów od ryzyka moje analizy z cyklu “Wyżej być nie może!” zaprocentowały przynosząc łącznie ponad 500 pips pływającego zysku. Wczorajsza dokładka do krótkiej pozycji na USD/JPY okazała się strzałem w dziesiątkę, a dzisiejsza transakcja kupna USD/CAD jest już “w pieniądzu”. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu, co dzieje się dziś rano z naszymi trendami.

[VIDEO] Omówienie analiz i strategii.

Link do profilu na Myfxbook!

Dyskusja o analizach na Forum.

USD/CAD kupiony.

Para USD/CAD po wczorajszej głębokiej korekcie gwałtownych wzrostów z początku tygodnia zawraca w kanale średnich, który kształtem przypomina wariant optymalny. Dodatkowym wsparciem okazuje się szczyt 1.1265/50, o który opieram swój Stop Loss wynoszący około 30 pips. Para wyraźnie trenduje już od dawna, a trend ten przecinany jest konsolidacjami i korektami. W ostatnich tygodniach wzrosty są bardzo wyraźne i ostatecznie zostały kontynuowane powyżej nowego szczytu po tym, jak zanegowana została próba pogłębienia korekty. Co najlepsze, kolejnym znaczącym punktem na historii jest dopiero 1.1630, a więc mamy ok. 350 pips w górę i RR 3:1 tylko do najbliższego szczytu. Jest zatem o co walczyć!

wnb_USDCADH4_1610

USD/JPY pogłębia spadki.

Dolar z jenem przebiły moje najśmielsze oczekiwania co do celu na 106.00 i zaatakowały wczoraj 105.30 łącznie ze zniesieniem 50% rajdu dolara w górę trwającego od lipca br., które wypada koło 105.60. Średnia dzienna 55 została wyraźnie przebita i cena zamknęła się poniżej, co jest dla mnie szalenie niedźwiedzim sygnałem i obecnie oczekuję, że cena będzie tradowała przynajmniej jakiś czas w wyznaczonym obecnie zakresie 105.60 – 106.20 by następnie wskazać dalszy kierunek. Choć na ten moment wyprzedaż akcji i innych ryzykownych aktywów jest alarmująca, to jeszcze nie widać powodów do paniki. Maszyna szumu podaje coraz to nowe kawałki o tym jak strefa euro się wali razem z giełdami po obu stronach Antlantyku, jednak patrzę na to przez palce i co najwyżej traktuję jako dodatkowy powód żeby spoglądać w dół na USD/JPY, jednak ze świadomością, że wiele niże na chwilę obecną nie zejdziemy. Kolejnym ciekawym wsparciem jest 104.50 – 104.00, gdzie wypada zniesienie 61.8% pozostające w zasięgu normalnej korekty – nie potrzeba do tego jakiejś szczególnej paniki. VIX natomiast utrzymuje się powyżej 25.00 punktów wskazując, że coś się może dziać na rynkach – normalne korekty z reguły nie przechodzą 18 – 20.00 punktów.

wnb_USDJPY_1610

 

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here