Naga MarketsWyżej już być nie może!Dziś zapraszam na małe podsumowanie analiz w ramach cyklu “Wyżej być nie może!”. Ogólnie analizy spisały się na medal i pozwoliły na koncie powiązanym zarobić około 1100 pips w dwa miesiące mimo braku Take Profit – zyski księgowane były za pomocą postępującego zlecenia stop-loss. Pierwsze konto, przed zmianą oferty u brokera Admiral Markets, zyskało 400 pips. Kolejne konto przyniosło około 7o0 pips zysku w drugim miesiącu, z czego zdecydowana większość to trend wzrostowy na USD/JPY, który udało mi się wypatrzeć niemal na samym jego początku.

Poniżej przedstawiam kilka najciekawszych zagrań, pośród wielu małych stoplossów. Jednakże wystarczyło kilka dobrych trendów, by odbić sobie małe straty z dużą nadwyżką:

Od początku cyklu transakcje śledzące wyniki analiz były zawierane na dwóch kolejnych kontach – w trakcie trwania cyklu broker zmienił ofertę i zmuszony byłem zmienić rachunek na nowy. Niestety dziś miała miejsce fatalna w skutkach pomyłka, która mocno popsuła statystyki systemu pokazowego. Przez przypadek otworzyłem na koncie pokazowym zlecenie oczekujące przeznaczone dla konta na którym handluję prywatnie. W wyniku tego zaliczony stop loss, który w normalnych warunkach nie miał by istotnego wpływu na wyniki rachunku, tutaj po prostu zmasakrował statystyki. A te przedstawiały się wspaniale – rachunek nr 2 dobił do equity = 175% początkowego stanu konta, z którym zaczynaliśmy cykl analiz. Obecnie jest to ledwie nieco powyżej 100%. Na 42 transakcje (nie licząc tej fatalnej) 14 było zyskownych, czyli 33%. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, jednakże średni, rzeczywisty zysk do ryzyka zrekompensował wszystko z nawiązką. Przykładowo w transakcji na USD/JPY ryzykowałem około 30 pips zabezpieczywszy obecnie poziomem Stop Loss zysk rzędu 630 pips, a więc RR 21:1! Początkowo miała to być niewinna zabawa w prezentowanie wyników analiz za pomocą rachunku rzeczywistego, a okazało się, że mamy świetną lekcję zyskownego tradingu z trendem.

[VIDEO] Omówienie analiz i strategii.

Link do profilu na Myfxbook!

Dyskusja o analizach na Forum.

Po długim weekendzie prawdopodobnie będzie trzeba zrestartować statystyki i zacząć od nowa.

Pozdrawiam Państwa serdecznie i życzę miłego weekendu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here