Naga MarketsWyżej już być nie może!Czas odkurzyć cykl “Wyżej być nie może”, szczególnie że może być ku temu dobra okazja. Po mocnych trendach w trzecim kwartale i dobrym październiku, listopad okazał się być miesiącem łapania oddechu na rynkach. Zmienność jest wciąż dobra, a wolumeny u brokerów detalicznych ciągle rosną, jednak każdy trend wymaga chwili oddechu. Tymczasem jen słabnie w oczach po decyzji Banku Japonii o zwiększeniu dodruku pieniądza i pompowaniu rynków. Euro ma się nie najlepiej w miarę jak rozbrzmiewa spekulacja na temat kolejnych programów stymulujących wzrost cen w EMU – mówi się o możliwości wprowadzenia na początku 2015 roku regularnego QE w postaci skupu długu państwowego. Dolar po ostatnich słabszych danych dostał zadyszki, jednak wszystko to mieści się w granicach zwyczajnej korekty. Dziś przyjrzymy się szczególnie czterem instrumentom rokującym dobre trendy w najbliższym terminie.

Zapraszam serdecznie na mój webinar na temat strategii podążania za trendem we wtorek o godzinie 18:00. Więcej szczegółów TUTAJ.

EUR/USD

Ta para zrobiła mi ostatnio psikusa wędrując w górę istotnie ponad spadkowy kanał średnich, gdzie szukałem okazji do sprzedaży. Jednakże wykres dzienny wyraźnie wskazuje kierunek południowy, a ostatnio z wykresu czterogodzinnego dostaliśmy ciekawe potwierdzenie siły niedźwiedzi w postaci objęcia, czy zniesienia długiej świecy wzrostowej przez nieco dłuższą spadkową. W takim układzie będę szukał ponownie sposobności do sprzedania jakiejś górki.

wnb_EURUSD_3011

USD/JPY

Para wykonała ładną 3-falową korektę, która na wykresie dziennym wygląda na płaską. Piątkowa akcja cenowa wybiła natomiast niższy szczyt korekty oraz spadkową linię małego trendu. Spodziewam się kontynuacji wzrostów, choć tutaj niepokoi mnie bliskość poziomów 119.80/120.00 oraz 122.50. Jednakże, jak mówi przewrotne motto serii – “wyżej być nie może”, a zatem ciężko będzie mi uzasadnić tutaj niechęć do otwarcia transakcji ponieważ “jest już wysoko”, albo że “blisko oporu”. W trendzie wzrostowym zawsze znajdzie się jakiś opór, którego można by nie kupić. Czekam zatem na korektę pierwszej fali wzrostowej z wykresu 4-godzinnego i szukam okazji do otwarcia pozycji długiej.

wnb_USDJPY_3011

EUR/JPY

Para euro z jenem wybiła w piątek opór trzymający korektę w ruchu bocznym. Setup na wykresie 4-godzinnym wygląda całkiem dobrze ze strefą wsparcia między 147.30 – 147.00. Osobiście wciąż uważam, że zmierzamy na tej parze do 150.00 i ewentualne QE w Europie nie musi tu być przeszkodą – paradoksalnie euro może obronić się przed deprecjacją w wyniku QE, ponieważ rynki wewnątrz unii mogą zyskać na atrakcyjności – giełdy oraz obligacje. Co natomiast mnie martwi, to gwałtowność tej korekty w pierwszej chwili – tam było wystąpienie prezesa Draghiego, który zapowiedział możliwość dalszego luzowania – oraz brak trzeciej fali i brak testu 21-dniowej średniej. Z drugiej strony płytka korekta może świadczyć o sile popytu i niedoborze podaży.

wnb_EURJPY_3011Złoto, XAU/USD

W ostatnim czasie sporo było emocji związanych z dolarem (pauza w trendzie byka), a także złotem (referendum w Szwajcarii). Układ na wykresie dziennym jest prospadkowy – korekta spadków wejście między średnie, kompresja i wyjście dołem pod DMA-21. Idealnie byłoby poszukać sygnału sprzedaży na niższym interwale gdzieś w okolicy 50% świecy z piątku, jednakże w związku z silnymi emocjami wynikającymi z głosowania w Szwajcarii, pojawia się tutaj dla mnie duży znak zapytania. Niemniej, złoto jest warte obserwowania.

wnb_GOLDDaily_3011

Ostatnio było nieco zamieszania z rachunkiem pokazowym śledzącym wyniki cyklu. W najbliższych dniach ukaże się nowy rachunek do podglądu.

[VIDEO] Omówienie analiz i strategii.

Link do profilu na Myfxbook!

Dyskusja o analizach na Forum.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here