Naga MarketsWyżej już być nie może!Gwałtowna korekta wzrostów na dolarze wyrzuciła naszą krótką pozycję na GBP/USD, gdzie cofnięcie z piątkowego dołka wynosi na ten moment ok. 160 pips (!). Dlatego też pływający zysk spadł z +125% w piątek do +80% obecnie. Oczywiście przyczyną tego stanu rzeczy jest brak jakichkolwiek poziomów “Take Profit” i to trzeba sobie jasno powiedzieć. Być może powinienem był zamykać pozycję w piątek wieczorem i szukać nowego wejścia w nowym tygodniu, skoro wiadomo, że większość tygodni zaczyna się od korekty i tworzenia knotów przeciwnych. Jednak to są póki co tylko dywagacje, może macie Państwo własne pomysły na rozwiązanie problemu oddawania sporej części zysku na głębokich korektach?

Czy wiesz, że możesz śledzić wyniki analiz na moim koncie Myfxbook?

Skoro już mowa o szukaniu nowych sygnałów transakcyjnych, to ostatnio trafiło się kilka sygnałów otwarcia pozycji:

USD/CAD

Para korygując wzrosty z ubiegłego piątku opadła na kanał średnich, jednak w końcówce sesji US przebiła go dość gwałtownie wyrzucając moją świeżą długą pozycję na Stop Loss.

wnb_USDCADH4_710
USD/CAD niby rośnie, ale bardzo kapryśnie.

NZD/USD

Para spadła w miniony piątek pod kanał średnich sugerując powrót do trendu spadkowego. Kiwi znalazł się pod presją po interwencji RBNZ, jednak spadki wynikające z tejże zostały praktycznie całkiem skorygowane. W średnim terminie spodziewam się dużo podaży, jednak rynek pokazał, że się pomyliłem. Średnie uległy spłaszczeniu i korekta wzrostowa może się zatem pogłębić i dlatego póki co odpuszczam tę parę.

Spodziewałem się presji spadkowej, ale chyba nic z tego.
Spodziewałem się presji spadkowej, ale chyba nic z tego.

EUR/JPY

Dał dziś rano kolejny sygnał sprzedaży, co wsparły słabe dane z Niemiec i umocnienie jena w wyniku korekty na dolarze. Póki co odrabiam dwie stratne transakcje z wczoraj, ale pozycja jest obiecująca. Pierwszy target wyznaczyłem na poziomie poprzedniego dołka 135.90/136.00 co daje około 140 pips miejsca w dół, jednak liczę, że trend spadkowy rozwinie się pod ten poziom otwierając drogę do większego ruchu do 132.00.

Długo zasadzałem się na dobre warunki do sprzedaży...
Długo zasadzałem się na dobre warunki do sprzedaży…

GBP/USD

Mimo, że w nocy zostałem wyrzucony tutaj na zabezpieczającym stopie, sytuacja nie jest jeszcze przekreślona. Jeśli cena zdoła zamknąć się poniżej kanału średnich, mogę próbować ponowić krótką pozycję z tego miejsca, choć chętnie widziałbym kanał średnich w bardziej spadkowym położeniu i nieco zwężony.

GBP/USD: może jeszcze nie wszystko stracone.
GBP/USD: może jeszcze nie wszystko stracone.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Dziękuję Panie Marcinie. Jednak to +80% przy specyfice strategii wygląda umiarkowanie. Po pierwsze w piątek było +125% i duża część rozmyła się jak poranna mgła ;), a po drugie wygląda na to, że trafiłem na dobry okres z silnymi trendami. Zobaczymy, czy wyjdę obronną ręką z okresu konsolidacji/marazmu.

  2. Pomysł na rozwiązanie problemu oddawania sporej części zysku na głębokich korektach: stosować “Take Profit” albo jakiś wskaźnik który by pokazywał że zbliża się korekta -chodzi mi o dywergencje,a poza tym wynik pond 80% na plus w ciągu kilku tygodni to duży sukces ,ja o takim wyniku mogę tyko pomarzyć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here