Naga MarketsWyżej już być nie może!Pierwszy tydzień poszukiwania trendów za nami i kończymy z dwoma stratnymi transakcjami i jedną zyskowną. Okazuje się jednak, że zysk z tej zyskownej jest wystarczający, by pokryć te dwie straty i wypracować +10% pływającego zysku w stosunku do naszego niewielkiego kapitału.

Zobacz konto podpięte do Myfxbook.

USD/CAD koryguje nieco wzrosty sugerując, że może będzie okazja do otwarcia kolejnej pozycji w ramach budowania pozytywnej piramidy. Mamy cały czas dwa warianty wyjścia z pozycji – awaryjny Stop Loss ustawiony pod poprzednim poziomem S/R na +23 pips, oraz wariant wyjścia po cenie rynkowej w przypadku zamknięcia świecy 4-godzinnej poniżej kanału średnich.

wnb_USDCADH4_1509
USD/CAD: Korekta może dać okazję do kolejnego wejścia.

Tymczasem EUR/USD daje nam sygnał sprzedaży. Średnie zeszły się w korekcie w ubiegłym tygodniu, a cena spadła z piątkowego szczytu schodząc pod kanał i zamykając się tam. Z uwagi na mały wolumen w poniedziałek rano sygnał nie jest tak wiarygodny, jak w inne dni, ale otwieram transakcję licząc na RR ok. 1:3 z SL 30 pips wyżej i TP na 1.2820. Takie zagranie jest o tyle ryzykowne, że brak nam momentum i cena może się z łatwością jeszcze odwinąć.

wnb_EURUSDH4_1509
EUR/USD dał mi sygnał sprzedaży, choć cenie brakuje siły.

Do obserwacji nadaje się jeszcze kilka par walutowych, jednak większość z dolarem amerykańskim, co obciążyłoby bardzo nasze portfolio ekspozycją na ruchy dolara. Jeśli np. mamy pozycję krótką na CAD (waluta towarowa), to skracanie AUD do USD byłoby dołożeniem pozycji przy silnej korelacji między tymi walutami. Podobnie byłoby w przypadku złota, które dodatkowo może popsuć nasze założenia MM z uwagi na dość dużą ruchliwość. Idealnie byłoby kupić EUR, żeby zahedżować ryzyko wynikające z krótkiej pozycji na EUR/USD. Tutaj kandydatów w kontekście technicznych mamy EUR/NZD oraz EUR/JPY – ten pierwszy to para z walutą towarową, której nie powinniśmy sprzedawać, ale druga para wygląda interesująco – nie mamy ekspozycji na jenie.

wnb_EURJPYH4_1509
EUR/JPY: nowy szczyt i brak ekspozycji na jenie czyni tę parę interesującą.

—-

Wspomóż nas! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski pod artykułem.

Ponieważ cały portal jest dostępny dla czytelników za darmo, zarabiamy tylko na ruchu. Możesz nas wesprzeć i nic Cię to nie będzie kosztowało. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage’a, wpisania adresu e-mail w newsletter (pomarańczowa strzałka u góry) oraz subskrypcji konta Youtube.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here