Naga MarketsWyżej już być nie może!No i mamy początek ładnego trendu. Okazuje się, że wstrzeliłem się na USD/CAD w kontynuację, więc teraz trzeba trzymać go i 'ujeżdżać’ – jak śpiewał Ed Seykota w zabawnej piosence ;). Equity konta waha się na poziomie +5% do +7,5% kapitału początkowego i chciałoby się zamknąć już pozycję by zgarnąć zysk i wrócić do stanu poczucia bezpieczeństwa z małym zyskiem. Jednak nam chodzi o to, żeby trend zapłacił za wiele stratnych transakcji w przyszłości. Obecnie kanał średnich uciekł w górę i nasza pozycja zabezpieczona na małym zysku znajduje się w dobrym położeniu.

Obserwuj wyniki strategii na Myfxbook.
wnb_USDCADH4_1209

Tymczasem szukamy innych okazji do inwestycji.

EUR/USD:

Para ładnie traduje pod wąskim kanałem, który jednak wyraźnie zmniejszył swoje nachylenie – wypłaszcza się? Ponadto spadki są mocno rozciągnięte bez większej korekty, a ostatni test kanału średnich zakończył się „podklejeniem” ceny do kanału bez wybicia nowego dołka. Taka sytuacja nie stwarza dla mnie dobrych warunków do zajęcia pozycji i liczenia na sowity zysk do ryzyka.

wnb_EURUSDH4_1209
EUR/USD straciło impet, dołączanie teraz do trendu jest zbyt ryzykowne dla mnie.

EUR/JPY wygląda natomiast bardzo obiecująco. Jen jest słaby, natomiast w przypadku euro okres słabości może dobiegać właśnie końca, co potwierdzi nam ostatecznie przecięcie się średnich DMA 21 i 55. Wstępnym sygnałem, że do odwrócenia może dojść jest dla mnie zdecydowane wyjście zakresów dziennych ponad wolniejszą, 55-dniową średnią kroczącą.

wnb_EURJPYDaily_1209
EUR/JPY dzienny: Cena przebiła zdecydowanie średnie kroczące.

Na interwale 4-godzinnym przecięcie już mamy i czekam teraz na cofnięcie. Tu muszę być ostrożny, ponieważ pierwsza korekta impulsu przeciwnego może być wyjątkowo głęboka – przykładowo 76.4% lub 88% zniesienia, dlatego zakładam kupno dopiero kiedy cena spadnie a następnie powróci ponad wzrostowy kanał średnich na wykresie 4-godzinnym.

invest
wnb_EURJPYH4_1209
EUR/JPY H4: mamy wybicie górą, jednak pierwsza korekta może być głęboka.

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here