Naga MarketsBitcoiin spadaBitcoin nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. Po niezwykle dynamicznych spadkach z drugiej połowy września br., cena najstarszej z walut wirtualnych porusza się w ostatnim czasie w trendzie horyzontalnym. Warto zwrócić uwagę, że czysto technicznego punktu widzenia taka tendencja mogłaby okazać się formą korekty, po zakończeniu której oczekiwać moglibyśmy nawet dalszej deprecjacji BTC.


BTC pod presją podaży

Analizując obecną sytuację na notowaniach Bitcoina dostrzec można, że wskutek trwających od kilku dni spadków zapoczątkowanych odrzuceniem horyzontalnego oporu w wysokości 8800 USD, cena BTC dotarła w okolice dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji tj. 7800 USD.

Tomasz Rozmus zwraca uwagę, że wywołanie paniki na rynku wydaję się bardzo proste – wystarczy wybić na chwilę ostatni poziom wsparcia.

Gdyby tak się stało, z czysto technicznego punktu widzenia, cena najstarszej z walut wirtualnych mogłaby osunąć się w rejon 7600 USD, bądź nawet 6800 USD.

Cena BTC w piątek, 18 października 2019 r.
Cena BTC w piątek, 18 października 2019 r. | Źródło: TradingView

Więcej na temat obecnej sytuacji na notowaniach BTC (i nie tylko) w porannym programie Crypto Flash, gdzie Tomasz Rozmus zastanawia się czy kryptowaluty mogą zniszczyć amerykańskiego dolara:

LTC osunie się poniżej 52 USD?

Podobnie do notowań BTC, wyglądają także te, dot. LTC. W tym przypadku również rynek od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym, którego dolnym ograniczeniem jest bariera 52 USD. Gdyby tylko wsparcie to zostało trwale pokonane, cena Litecoina mogłaby osunąć się nawet w okolice 40 USD.

Cena LTC w piątek, 18 października 2019 r.
Cena LTC w piątek, 18 października 2019 r. | Źródło: TradingView


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here