Naga Markets

ligaTraderowJak co roku, w ostatnią sobotę września, na portalu Comparic.pl starują rozgrywki jednego z najdłużej rozgrywanych konkursów traderskich w Polsce. 24 września wystartuje już XI edycja turnieju. W tym roku pojawi się kilka drobnych zmian w regulaminie oraz znacznie więcej nagród.

  • Już 24 września rozpoczynają się rozgrywki XI edycji Ligi Traderów
  • Udział w turnieju jest całkowicie darmowy, jedynym wymogiem jest konto na naszym forum
  • Z okazji 10-lecia portalu Comparic, rozdamy dziesiątki dodatkowych nagród
  • Zapisy trwają do 23 września do godziny 18:00 

AKTUALNA LISTA ZAPISANYCH ZAWODNIKÓW

Poniżej wywiad z Krzysztofem Pawlakiem – zwycięzcą IX edycji Ligi Traderów z 2020 roku.

Co na co dzień robi zwycięzca IX edycji Ligi Traderów?

Na co dzień jestem głównym dealerem walutowym w firmie Currency One S.A. zajmującą się obrotem walutami.

Skąd w ogóle zainteresowanie rynkami? Jak to się u Ciebie zaczęło? Długo trwa już Twoja przygoda z rynkami?

Interesuje się rynkami już ponad 12 lat, a za taki swój początek uważam zapisanie się na kupno akcji Tauron w debiucie, potem giełda wchłonęła mnie już na dobre, z czasem jednak szukałem czegoś nowego i doszła “zabawa” kontraktami na akcje głównych spółek GPW, ostatnie lata jednak to już tylko rynek walutowy i to zarówno prywatnie jak i zawodowo.

Co skłoniło Ciebie do wzięcia udziału w Lidze Traderów?

XTB

Do udziału w konkursie skłoniło mnie info na Państwa stronie comparic.pl, którą często czytam, po pierwszym udziale w lidze byłem tak zachwycony jej formułą, przygotowaniem i niesamowitą zabawą, że nie wyobrażam sobie nie uczestniczyć w kolejnych latach.

Był to już kolejny Twój występ i zajmowałeś coraz wyższe lokaty. Zmieniłeś swoje podejście względem wcześniejszych występów w konkursie?

Od pierwszego występu w Lidze nic nie zmieniałem, cały czas wybierałem typ taki, który wydawał mi się sensowny, nigdy nie przyglądałem się co dał przeciwnik.

Korzystasz z jakiejś strategii na konkurs, że Twoje wyniki w lidze trzymają wysoki poziom od kilku edycji? Czy sądzisz, że można opracować jakiś zestaw reguł, których warto się trzymać aby przynajmniej zwiększać swoje szanse na sukces w takim konkursie?

Nie mam żadnej strategii, analizuje wykres spoglądam na dane makro i daje typ. Trudno opracować jakieś reguły, czasem trzeba być po prostu konsekwentnym tak jak chociaż byłem w finale gdzie ponowiłem typ długa pozycja na srebrze czekając na wybicie, mimo, że w pierwszym meczu się nie doczekałem. Warto też się skupić na jednym instrumencie, który w miarę możliwości ogarniasz i go czujesz.

Co Ci się najbardziej podobało w obecnej i czy ewentualnie coś byś zmienił w kolejnej edycji Ligi Traderów?

Wszystko mi się podoba w tym konkursie naprawdę nie widzę słabych stron, do tego jakie emocje jak czekasz na wyniki kolejnych meczy bezcenne 🙂 Wiadomo gracze, którzy wybierają pary walutowe mają trochę pod górkę bo jednak zmienność na ropie, DAXie, nieporównywalna.

Jakie błędy Twoim zdaniem popełnia wielu zawodników, którzy nie odnoszą sukcesów w Lidze?

Co do błędów, którzy gracze popełniają to moim zdaniem często podpatrują innych zamiast trzymać się swojej strategii i pomysłów, często też brak konsekwencji, który ja popełniłem w poprzedniej edycji w półfinale, grałem na jednym instrumencie i szło idealnie to go właśnie na końcu zmieniłem i sromotnie przegrałem.

Jakich rad udzieliłbyś nowym zawodnikom, którzy może szukają jakiegoś sposobu na sukces w Lidze?

Grać swoimi typami i przy okazji sprawdzić swój tok myślenia czy jest dobry.

Czy uważasz, że udział w Lidze może uczyć czegoś początkujących graczy?

Oczywiście może nauczyć się radzenia sobie z emocjami, bo nie da się ukryć, że takowe się pojawiają, i pokazać, że nie zawsze można mieć rację, bo tutaj w konkursie traci się jedynie punkty, a w realu można stracić pieniądze.

Co jest najważniejsze w tradingu Twoim zdaniem, masz jakieś swoje zasady w prywatnym tradingu? Co jest najważniejsze w tradingu Twoim zdaniem, złota zasada?

Najważniejsza moim zdaniem jest psychologia, do tego nie możesz się twardo upierać, że zawsze masz rację, każdy może popełniać błędy, dla mnie najważniejsza zasada to grać pieniędzmi, które nie są mi niezbędne np. oszczędnościami, nigdy nie grać kasą, której możesz potrzebować bo wtedy pojawia się stres i ryzyko pomyłki się zwiększa niesamowicie.

Czy osoby żądne rewanżu będą miały okazje zmierzyć się z Tobą w kolejnej edycji konkursu?

Oczywiście będą miały okazję się zmierzyć, ten konkurs jest niesamowitą okazją sprawdzenia się i każdemu polecam taką formę zabawy, tutaj brawa za organizację tak trzymać Panie Łukaszu 🙂 Poza tym obiecałem @kuarkowi, że będzie miał okazję rewanżu… co prawda umówiliśmy się na finał 🙂

Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia w kolejnej edycji turnieju 🙂

Zapisy tylko do 23 września do godziny 18. XI edycja konkursu rozpoczyna się w sobotę 24 września 2022 roku.

Zapraszamy do wzięcia udziału w XI edycji Ligi Traderów. Wystarczy podać w komentarzu swój nick z forum (na samym dole strony można zostawić komentarz bezpośrednio, bez konta na Facebooku). Na adres e-mail podany podczas wpisywania komentarza będą przychodziły powiadomienia np. o możliwości oddaniu typu w każdej kolejce.

AKTUALNA LISTA ZAPISANYCH ZAWODNIKÓWŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBNP Paribas BP: Stopa referencyjna wzrośnie do 8% w I kw. 2023 r.
Następny artykułCaspar Asset Management zadebiutuje na rynku głównym GPW we wtorek
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here