Naga MarketsJako inwestorzy często podejmujemy decyzje na podstawie wydarzeń o naturze politycznej. Jednocześnie jako obywatele mamy tendencję do inwestowania zgodnie z naszymi preferencjami politycznymi. Jak pogodzić swoje dwie natury? 


Niedawno w amerykańskich mediach przewijał się temat raportu dotyczącego poziomu sprzedaży broni na terenie Stanów. Okazuje się, że sprzedaż… spadła i niektórzy analitycy obwiniają za to politykę Donalda Trumpa. Producenci broni zarobili dziesiątki milionów dolarów w trakcie 2016 roku, gdy ludzie masowo ruszyli do sklepów w obawie, że wygrana Hillary Clinton doprowadzi do większych restrykcji w zakupie broni. Jednocześnie, spadek sprzedaży w ujęciu rok do roku nie mówi nam całej prawdy. Po szybkim researchu okazuje się jednak, że 2017 rok był drugim, najlepszym rokiem branży w historii. Jako obywatel jedyne co widzę to nieustający trend wzrostowy w zakupie broni przez Amerykanów. Jako inwestor myślę, że dostrzegłem wystrzałową okazję inwestycyjną.Okrągły poziom Dow

Pomimo tego, że wzrosty opisywane w tym akapicie w porównaniu z tymi które obserwujemy na rynku krypto nie są godne uwagi warto mieć na uwadze, że amerykańskie akcje wciąż zyskują. Podczas wczorajszej sesji Dow Jones przekroczył poziom 25 tysięcy punktów! Historyczny szczyt został utworzony w mniej niż dwanaście miesięcy. 

Pozostałe rynki również pozostają pod wpływem byków. Optymizm z indeksów azjatyckich przeniósł się do Europy. 

Czekamy na dane

Piątkowa sesja nie odpuszcza i większość z nas z niecierpliwością czeka na dane makroekonomiczne. Nie ma wątpliwości, że najważniejszą publikacją pozostają amerykańskie payrollsy. Analitycy szacują, że grudniowy raport non-farming payrolls poinformuje o 190 tys. nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym. Potwierdzenie tych prognoz może posłać indeksy jeszcze wyżej, natomiast rozczarowanie może zakońćzyć się gorzkimi stratami. Uważajcie również na dolara, złoto oraz ropę naftową bo to właśnie te rynki są również szczególnie narażone na zmienność w trakcie takich publikacji. Korzystając z nowych możliwości platformy eToro przygotowałem swój monitor w poniższy sposób:

Sprawdź rozwiązania ProCharts od eToro na bezpłatnym rachunku demo

Ethereum powyżej $1000!

Pod koniec tygodnia nie może zabraknąć najnowszych informacji z rynku kryptowalut. Ethereum realizuje właśnie wzrost około 110% w niecały miesiąc przekraczając jednocześnie okrągły poziom $1000. 

Ether z całą pewnością nie porusza się tak dynamicznie jak Ripple, jednak wydaje się, że ten pierwszy ma zdecydowanie większe poparcie wśród społeczności krypto. Z punktu widzenia inwestora uważam, że stabilny wzrost zawsze jest lepszy niż szybkie i dynamiczne zmiany, które najczęściej łączą się z czystą spekulacją.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here