Naga MarketsInicjatywa Międzynarodowej Organizacji Komisji Papierów Warościowych (ang. IOSCO) odpowiadającej za zrzeszanie instytucji regulujący i nadzorujących rynki finansowe z różnych krajów świata zatytułowana „World Investor Week” właśnie wystartowała. Druga odsłona wydarzenia ma miejsce pomiędzy 1 i 7 października, zrzeszając ponad 70 państw i komisji nadzoru.


Promocja edukacji i ochrony inwestorów

Głównym założeniem światowego tygodnia inwestorów jest promowanie edukacji ekonomicznej nie tylko wśród traderów, ale także społeczeństwa. Organizatorzy apelują w tym czasie również do komisji nadzoru, aby te w tym czasie podejmowały działania mające na celu dążyć do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i ochrony inwestujących, niezależnie od rodzaju rynku, który wybierają.

Jednym z elementów wydarzenia będzie zaplanowana w Tokio konferencja poświęcona przejrzystości prawa finansowego. W jej trakcie swoje przemówienia wygłoszą sekretarz generalny IOSCO, Paul Andrew, przewodniczący ESMA, Steven Maijoor oraz przewodniczący FSMA, Jean-Paul Servais. W pozostałych krajach organizowane są natomiast niezależne inicjatywy oraz konferencje, w celu promowania „World Investor Week”.

„WIW jest tygodniową globalną kampanią przygotowaną przez IOSCO, mająca podnosić świadomość istotności edukacji inwestorów oraz ich ochrony w obliczu narastających niebezpieczeństw” – stwierdził Ashley Alder, piastujący rolę prezesa komisji nadzoru z Hong Kongu.

Na liście wszystkich uczestników tygodnia inwestorów nie zabrakło również Polski. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here