Naga Markets
ethereum-eth
Ethereum. Źródło: unplash.com/@executium

Współzałożyciel Ethereum – Joseph Lubin poruszył w ostatnim czasie temat wysokich opłat transakcyjnych w sieci drugiej co do wielkości kryptowaluty. Uważa on, iż zjawisko to jest nieodłącznym elementem sukcesu, jaki obecnie odnosi ów projekt. W jego opinii to ,,ból wzrostów’’ oraz  „oznaka zwiększającej się popularności”. Wspomniał przy tym o rozwoju rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi) oraz tokenów niewymienialnych (NFT), które wykorzystują ten blockchain, a co za tym idzie, zwiększają jego użyteczność. 

  • Zdaniem Josepha Lubina wysokie opłaty w sieci Ethereum są czymś, czego nie można uniknąć przy tak dużej liczbie zastosowań tego projektu
  • Współzałożyciel drugiej co do wielkości kryptowaluty dodał, że problem ze skalowalnością zawsze występuje wtedy, kiedy nowa technologia odnosi sukces
  • Dyrektor generalny ConsenSys wspomniał również o aktualizacji do ETH 2.0, która ma uporać się z wysokimi opłatami transakcyjnymi
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wysokie opłaty w sieci Ethereum są miarą jej sukcesu 

W ubiegłym miesiącu koszty transakcyjne na drugim co do wielkości blockchainie ponownie wzrosły do okolic 35 USD. Według danych pochodzących z BitInfoCharts średnia opłata pobierana na Ethereum dotarła w maju br. do okolic 70 USD ustanawiając pod tym względem ATH.Choć aktualizacja, do której najprawdopodobniej dojdzie w drugim bądź w trzecim kwartale przyszłego roku, ma rozwiązać ten problem, w społeczności znów rozbrzmiały dyskusje na ów temat. Płaszczyzna ta stała się polem do popisu dla konkurencyjnych projektów tj. Solana, czy Polkadot, by stworzyć kontrast szybszych, a przede wszystkim tańszych alternatyw. 

Oburzenie ponownym wzrostem opłat na Ethereum wykazał w ostatnim czasie m.in. jeden ze znanych zwolenników ETH współzałożyciel Three Arrows Capital Su Zhu. Choć napisał on na Twitterze, że to wystarczy, by porzucić ten projekt, w rzeczywistości się od niego nie odwrócił, a firma, którą zarządza, dodała pokaźne sumy ethera do swojego portfela

Zdaniem Josepha Lubina wysokie koszty transakcyjne na Ethereum są czymś, czego nie można uniknąć przy rosnącej użyteczności tego blockchaina. W jego opinii jest to wręcz miara sukcesu ETH. O swoich przemyśleniach na ten temat opowiedział podczas wywiadu z Decrypt na konferencji w Miami.  

– „Kiedy nowa technologia odnosi sukces, zawsze pojawiają się problemy ze skalowalnością” – wyjaśnił dyrektor generalny ConsenSys. 

To właśnie wzrost wykorzystania Ethereum w sektorze DeFi oraz na rynku NFT doprowadził do podniesienia kosztów ponoszonych w sieci. 

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

ETH 2.0 na horyzoncie

Prace przy drugim co do wielkości projekcie kryptowalutowym nie stoja w miejscu. Obecnie sieć ta pozyskała już blisko 200 tys. walidatorów. Po przejściu z energochłonnego Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS) liczba ta ma rosnąć wykładniczo. 

ETH 2.0, które zostanie najprawdopodobniej wdrożone w połowie przyszłego roku, ma rozwiązać również obecny problem ze skalowalnością. Joseph Lubin stwierdził, że aktualizacja ta sprawi, iż Ethereum stanie się blockchainem blockchainów. Ma być to więc główna warstwa przeznaczona do rozliczeń aktywów cyfrowych. 

Dyrektor generalny ConsenSys odniósł się także do wzrostu adopcji całego rynku kryptowalutowego, twierdząc, że instytucje tj. JPMorgan, czy Goldman Sachs w końcu dołączą do tego ekosystemu. 

Autor poleca również:

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułMarta Hejak została powołana na stanowisko wiceprezesa zarządu Robyg
Następny artykułMirbud ma umowę na budowę Stadionu Miejskiego w Opolu za 208,7 mln zł
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here