Naga MarketsAnalitycy HSBC zwracają uwagę, że w obecnej sytuacji geopolitycznej złoto może zyskiwać, nawet jeśli dolar amerykański ponownie wzrośnie, i może pozostać stabilne, nawet jeśli rynek akcji będzie silny. Kurs XAU/USD rozpoczął nowy tydzień od wzrostów przebijając rano poziom 1740 USD za uncję. Obecnie cena złota nieco koryguje oscylując 10 dolarów niżej.

  • Rządowe wydatki wspierają wzrost cen żółtego kruszcu
  • Konflikt amerykańsko-chiński utrzymuje wysoką niepewność
  • Złoto może rosnąć razem z dolarem i rynkami akcji

Złoto skuteczną formą dywersyfikowania ryzyka

Złoto mogło otrzymać pewne wsparcie wynikające z rządowych planów zwiększenia wydatków fiskalnych na całym świecie. Jednak według naszych analityków zajmujących się metalami szlachetnymi wsparcie bazuje przede wszystkim na utrzymującej się niepewności geopolitycznej – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie ekspertów metali szlachetnych trwająca niepewność wokół napięć na linii USA-Chiny, która do tej pory była korzystna dla złota, powinna się utrzymywać. Twierdzą, że niektórzy inwestorzy mogą zajmować pozycje na złocie jako ubezpieczenie lub zabezpieczenie przed kolejnym spowolnieniem gospodarczym lub spadkami na rynku akcji.

Ryzyko geopolityczne ma pozytywny wpływ na złoto, zwłaszcza jeśli negatywnie wpływa na handel. W obecnym klimacie złoto może wzrosnąć, nawet jeśli kurs USD wzrośnie, ponieważ takie warunki przyciągają zarówno „bezpieczne przystanie” jak i wysokiej jakości aktywa, podobnie jak to się stało od początku pandemii COVID-19 i podczas globalnego kryzysu finansowego 2007-08. Według naszych analityków metali szlachetnych złoto może być wysoko wyceniane, nawet jeśli rynek akcji pozostanie silny – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Podobne zdanie mają analitycy Deutsche Banku którzy twierdzą, że ogromna skala zastosowanych do tej pory środków monetarnych i fiskalnych służących wsparciu globalnego ożywienia gospodarczego prawdopodobnie wydłuży czas trwania hossy na złocie.

Tymczasem w ocenie analityków z TD Securities, po okresie stagnacji, podczas którego ceny złota oscylowały w dolnej granicy ostatniego zakresu handlowego w pobliżu 1700 USD za uncję, żółty metal powinien ponownie zyskać na zainteresowaniu wśród inwestorów, co zaowocuje jego wzrostem do poziomu 2000 USD i powyżej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here