Naga MarketsAkcje Banku Handlowego podobnie jak cały sektor bankowy w Polsce przechodzą ciężkie chwile. Handlowy należy do indeksu mWIG40 i jego akcje z prawie 128zł w październiku 2014 roku spadły do 85zł w minioną środę. W piątek jednak cały rynek przeżywał chwilę oddechu związaną z możliwym rozwiązaniem kwestii greckiej, a chyba jeszcze ważniejsze to powrót wzrostów na giełdach w Chinach. Po 35% przecenie w zaledwie 3 tygodnie ostatnie 2 sesje to dynamiczne odbicie indeksu Shanghai Composite Index.

Akcje Banku Handlowego dotarły do istotnego poziomu i pojawiła się tam znacząca reakcja kupujących. Okolice 86-87zł to wsparcie z końcówki 2012 roku oraz 2013 roku. Natomiast poziom 84zł to dolne ograniczenie kanału spadkowego, w którym porusza się spółka od końcówki 2013 roku. Jednak w miniony czwartek mocną świecą wzrostową popyt obronił wspomniany poziom a w piątek pojawił się wolumen, którego nie było od marca 2014 roku na pojedynczej sesji. Pomimo tego, że świeca dzienna ma długi górny cień, na wykresie godzinowym wyraźnie widać, że wolumen pojawił się przy godzinowych świecach wzrostowych. Poprzednio tak duży wolumen oznaczał na tym walorze lokalny dołek i tutaj również można założyć taki scenariusz.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze bardziej bycze sygnały pojawiają się na interwale tygodniowym. Długoterminowa linia trendu wzrostowego, który trwa na Handlowym od lutego 2009 roku właśnie została przetestowana. Po teście na wykresie pojawiła się świeca typu PINBAR podparta wyraźnie większym wolumenem.

Wykres spółki Bank Handlowy dla interwału 1W.
Wykres spółki Bank Handlowy dla interwału 1W.
Wykres spółki Bank Handlowy dla interwału 1D. Nad wykresem wolumen.
Wykres spółki Bank Handlowy dla interwału 1D. Nad wykresem wolumen.
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji biomed | notowanie funta | forum gielda | notowania giełdowe | wartość złotego | btc |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here