Naga MarketsW ujęciu miesięcznym bezpieczne przystanie tj. JPY, USD i CHF były najlepiej radzącymi sobie walutami G10, zanim pojawiła się wiadomość o pogorszeniu stanu zdrowia prezydenta Trumpa. Jednocześnie zwiększyła się niepewność związana z wyborami w USA w przyszłym miesiącu. W związku z tym według Rabobanku perspektywa, że ​​bezpieczne waluty, w tym dolar, znajdą solidne wsparcie w IV kwartale, wzrosła.

  • Wiadomość o pozytywnym wyniku testu prezydenta USA otworzyła nowy zestaw niepewności
  • Wyborcy w USA szczególnie zaangażowani w tegoroczne wybory. Niewykluczone zamieszki
  •  USD/JPY utrzyma się na poziomie około 105 w ujęciu od jednego do trzech miesięcy

Popyt na bezpieczne przystanie utrzyma się do końca roku

Wiadomość o pozytywnym wyniku testu prezydenta USA otworzyła nowy zestaw niepewności. Jednak jeśli stan zdrowia Donalda Trumpa pozostanie względnie dobry, ulga może wesprzeć poziom zaufania konsumentów i potencjalnie jego pozycję w wyborach – napisano w raporcie.

Sondaże pokazują, że są to wybory, w których wyborcy w USA są szczególnie zaangażowani, a nawet prasa głównego nurtu donosi o ryzyku niepokojów społecznych, jeśli żadna ze stron nie przyzna się do porażki. To tło wsparło ruch w bezpieczne waluty we wrześniu i jest prawdopodobne, że ten ruch będzie kontynuowany, podkreślają eksperci z Rabobanku.

Chociaż działania podejmowane przez Rezerwę Federalną od marca w celu zapewnienia płynności sugerują, że jest mało prawdopodobne, aby dolar był poddawany gwałtownym wahaniom obserwowanym w marcu, widzimy możliwość pokrycia krótkich pozycji w dolarach wobec szerokiego koszyka walut w perspektywie trzech miesięcy. Spodziewamy się również, że para USD/JPY utrzyma się na poziomie około 105 w ujęciu od jednego do trzech miesięcy, biorąc pod uwagę atrakcyjność jena jako bezpiecznej przystani – podsumowano.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here