Naga Markets

Wysoka zmienność giełdy nie zaskakuje, jednak Polacy mocno chcą dywersyfikować geograficznieW trakcie konferencji WallStreet 26 jednym z poruszanych tematów jest wpływ wojny na Ukrainie na inwestorów indywidualnych. Jak wskazuje Michał Masłowski (SII), wojna wymusiła na polskich inwestorach przyśpieszony kurs geograficznej dywersyfikacji swojego portfela.Inwestorzy indywidualni muszą się dostosować

– Rynek jest taki jak zawsze. Zacytuję Grzegorza Zalewskiego, wykładowcę konferencji WallStreet, że to jest najczęściej wypowiadane zdanie na rynku kapitałowym: teraz jest inaczej. I my jako inwestorzy indywidualni spotykając się od lat, jeżdżąc, obserwując, patrząc na rynek giełdowy, musimy się przyzwyczajać. – wskazuje Michał Masłowski, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Jak słyszymy na antenie Comparic24, dla doświadczonych inwestorów obecne wydarzenia (na rynku kapitałowym) nie są czymś nadzwyczajnym, ponieważ świat już taki jest, że co ileś lat następują perturbacje gospodarcze, które czasem przybierają światowe rozmiary, czego przykładem jest m.in. bańka internetowa, kryzys 2008 roku, czy też nieco bardziej lokalnie kryzys zadłużeniowy strefy euro.

– Po 2008 roku, krachu w 2008 roku, postanowiłem, że już nigdy nie powiem, nigdy nie założę czegoś na pewno na rynku kapitałowym, że to nie ma prawa się stać, bo wszystko się może stać. Ja przyjmuje z dużym spokojem taką sytuację rynkową, jaka jest teraz. Choć oczywiście trzeba powiedzieć wprost, że tematykę wykładów zdominowała wojna, inflacja i mniej pandemia. – dodaje także.

Ostatnie wydarzenia zmieniły jednak inwestorów indywidualnych w pewnym sensie. Mianowicie przechodzą oni przyśpieszony kurs nauki dywersyfikacji swojego portfela, podkreśla Michał Masłowski. Wybuch wojny uświadomił wielu ludzi, że alokowanie swoich aktywów w jednym miejscu może nie być najlepszym pomysłem, szczególnie w obliczu obecnych wyzwań.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator akcje | pkobp cena akcji | długoterminowa prognoza kursu forinta | echo investment akcje rekomendacje | amrest giełda | akcje xtb | giełda alior |

AVA Trade


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułGPW realizuje negatywny scenariusz. WIG może cofnąć się do 42 tys. pkt.?
Następny artykułRywal Ethereum zyskał 160%. WAVES chce odbudować swój ekosystem DeFi i stablecoina USDN
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here