Naga MarketsWysoka wycena i pozytywna technika. Kurs VRG niemal 5% w górę Podczas dzisiejszej sesji opublikowano najnowszy raport DM mBank dla odzieżowej spółki VRG. Wycena została ustalona na poziomie 3,14 zł. Utrzymano także zalecenie kupna akcji. Taka wycena oznacza, że kurs ma przed sobą ponad 30% potencjał wzrostu. Raport został dobrze przyjęty na rynku, gdyż akcje drożeją o niemal 5%.

  • VRG wycenione na 3,14 zł
  • Grudzień powinien być udany w handlu

Podobnie jak inne spółki z sektora odzieżowego i obuwniczego akcje VRG odnotowały istotny spadek wartości w 2020 roku. Warto jednak zaznaczyć, że segment jubilerski wykazał się dużą odpornością.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Spółka skoncentrowała się na optymalizacji kapitału obrotowego (zmniejszenie zamówień na kolejny sezon i w efekcie skrócenie cyklu konwersji zapasów) oraz na
optymalizacji kosztów. Druga fala pandemii oraz lockdown w listopadzie negatywnie przełożyły się na wyniki sprzedażowe spółki. Niemniej otwarcie sklepów pod koniec listopada powinno wspierać sprzedaż w najważniejszym sezonowo grudniu (oczekujemy częściowego efektu przesunięcia popytu z listopada). Oczekujemy, że wraz ze stopniową normalizacją sytuacji z pandemią COVID-19 (wprowadzanie szczepionek), popyt na towary oferowane przez VRG powinien się odbudowywać w kolejnych kwartałach (efekt niskiej bazy w 1-2Q’21), co w połączeniu z niską bazą kosztową powinno pozwolić na istotną poprawę wyniku r/r w 2021 roku” – podano w raporcie.

W kierunku 3 zł

Trudno się nie zgodzić z faktem, że spółka najgorsze może mieć za sobą, a spora przecena zdyskontowała wszelkie problemy. Widać to na wykresie, gdzie po przełamaniu linii trendu i jej re-teście, dzisiaj kurs wyraźnie odbija. Obecnie więc celem powinien być ruch w kierunku 3 zł.

vrg

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here