Naga MarketsWysoka dywidenda - 5 najwyższych dywidend na GPW w 2021 rokuDywidendy to dla niektórych inwestorów cały sens długoterminowego lokowania swoich środków na GPW. Dla innych znowu to dodatkowe kilka procent, a inni wogóle nie przejmują się zyskami, jakimi spółki dzielą się z akcjonariuszami. Czy słusznie? W tym roku aż 6 spółek wypłaci dywidendę o stopie ponad 7%. Przyjrzyjmy się im.

MUZA SA: stopa dywidendy 11,6%

Akcje Muza SA obecnie notowane są po 6,10 zł, co przy planowanej przez zarząd spółki dywidendzie o wartości 0,71 zł daje stopę dywidendy na poziomie 11,6%! Są jednak pewne zastrzeżenia.Po pierwsze, zysk z dywidendy nie został jeszcze zaakceptowany przez spółkę. To stać się może finalnie 26 czerwca na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Po drugie, spółka w 2020 r. poniosła stratę, zatem nie wypłaciła dywidendy w tamtym okresie, czyli źródłem środków na dywidendę są zyski z poprzednich lat. To nieco zmienia postać rzeczy, choć i tak należy zauważyć, że akcjonariusze, którzy kupią akcję Muzy odpowiednio wcześnie w tym roku, na tą dywidendę się załapią. Tym dniem będzie 22 września 2021 roku.

PZU: stopa dywidendy 9%

Ubezpieczeniowy gigant wchodzący w skład WIG20 zaproponował dywidendę w wysokości 3,50 zł co przy obecnej cenie 38,55 zł daje stopę dywidendy na poziomie 9%! To najwięcej wśród komponentów indeksu skupiającego 20 największych polskich spółek, a także plasuje spółkę na drugim miejscu w tej kategorii na głównym rynku warszawskiego parkietu.

CEZ A.S.: stopa dywidendy 7,8%

CEZ to czeski koncerny energetyczny, który działa w sektorze wydobycia węgla, a także produkcji i dystrybucji energii elektrycznej. Spółka notowana jest na warszawskim parkiecie, a zarząd postanowił wypłacić dywidendę na poziomie 50 CZK. To daje stopę dywidendy około 7,8% biorąc pod uwagę obecnie notowany poziom 114,20 zł. Prawo do nabycia dywidendy mija po 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również: Kurs euro do dolara ze wzrostową prognozą ING. Spotkanie FOMC już we wtorek

Trans Polonia: stopa dywidendy 7,6%

Trans Polonia jest spółką działającą w sektorze transportowym, głównie specjalistycznego transportu płynów, chemikaliów i produktów spożywczych. Obecnie kurs akcji spółki wynosi 3,57 zł, zatem przy dywidendzie wartej 0,27 zł, stopa dywidendy wynosi na ten moment 7,6%.

Alta SA:

Pierwszą piątkę rankingu najwyższych dywidend zamyka Alta S.A., która zamierza wypłacić 20 groszy dywidendy. Obecny kurs akcji to 2,86 zł, zatem stopa dywidendy to aż 7%. Czasu jest sporo, bowiem ostatni dzień, który daje prawo do dywidendy to 28 września 2021 r.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania swig80 | akcje celon | Dolar nowozelandzki | kęty kurs | azoty akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here