Naga MarketsOszustwo bankoweTwórca piramidy finansowej – Andrzej K., usłyszał wyrok skazujący. Sąd zdecydował, że oszust odsiedzi 10 lat więzienia. Jest to kara za oszukanie ponad 1700 osób, które powierzyły Andrzejowi K. oszczędności swojego życia. Jak mówią akta sprawy, skazany wyłudził ponad 100 milionów złotych. Firma działała podobnie do Amber Gold, również obiecywała wysoki zwrot z inwestycji, na poziomie od kilku do nawet kilkunastu procent w skali roku.


Firma Finroyal działała podobnie do Amber Gold. Mamy tutaj jednak inną liczbę poszkodowanych. Podczas gdy z Amber Gold pieniędzy nie odzyskało prawie 19 tysięcy osób, to w przypadku Finroyal jest to około 1700 osób. Andrzej K. przyjmował od ludzi pieniądze na “lokaty” obiecując “złote góry”. Oprocentowanie sięgało nawet 17% w skali roku. Zdecydowana większość poszkodowanych to starsi ludzie, którzy dali się nabrać na wysoki procent. W wielu przypadkach były to oszczędności zbierane przez całe życie.

“Straciłam całe oszczędności życia, mieliśmy dzieciom pomóc, mieliśmy mieć na leczenie. Nie mamy nic. To jest tragedia. Mam 78 lat i straciłam wszystko” – mówi pani Anna z Krakowa, która w Finroyal straciła 500 tys. złotych.

Zobacz także: Kryptopiramida na 14 mln USD? Czterech członków grupy aresztowano

Sprawa Finroyal była nagłaśniana w mediach, w programie telewizyjnym dziennikarze ujawnili, że Andrzej K. był już w przeszłości karany. Działalność którą prowadził w Wielkiej Brytanii okazałą się fikcją. Deklarowany majątek firmy sięgający 88 milionów funtów, okazał się kłamstwem. Klienci byli zapewniani o długoletnim doświadczeniu firmy i dużym kapitale zabezpieczającym. W rzeczywistości Finroyal okazał się piramidą finansową. Zarobkami mogli się cieszyć tylko piersi klienci, a także właściciel firmy.

10 lat więzienia dla Andrzeja K.

Andrzejowi K. (założycielowi Finroyal), zostały postawione zarzuty niekorzystnego rozporządzania mieniem, oraz gromadzenia środków pieniężnych osób fizycznych (i narażanie na ryzyko związane z inwestowaniem) bez zezwolenia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF. Jak zdecydował sąd we Wrocławiu, Andrzej K. jest winny wszystkich stawianym mu zarzutom. Został on skazany na 10 lat pozbawienia wolności, także grzywnę w wysokości miliona złotych. Sąd zasądził także obowiązek naprawy wyrządzonych szkód. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here