Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuNa zachodzie giełdy w ciągu dwóch dni spadły o kilka procent. W tym samym czasie na GPW było wyczekiwanie na wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Po wyroku zarówno giełda jak i polski złoty zyskały. Czy to oznacza, że stara domena giełdowa “Kupuj plotki i sprzedawaj fakty” będzie miała zastosowanie i tym razem? Co na to WIG20? Na łamach telewizji Comparic24.TV znany w polskiej branży inwestycyjnej Marcin Tuszkiewicz opisuje aktualną sytuację na rynku i przygląda się najciekawszym polski spółkom pod kątem fundamentalnym jak i technicznym. Czego możemy spodziewać się w kolejnym tygodniu? Więcej dowiesz się oglądając cały program!


Polska giełda pozostaje wyjątkowo tania

Ekspert zauważa, iż Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał korzystną decyzję dla frankowiczów i zadecydował, że w przypadku kredytów indeksowanych do walut klauzule abuzywne nie mogą zostać zastąpione ogólnymi przepisami prawa cywilnego. Polskie sądy będą mogły jednak decydować o anulowaniu umowy kredytowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
W jego ocenie korelacja między indeksem WIG20, a odwróconą parą USD/PLN jest bardzo wysoka. Bieżący tydzień jest bardzo spadkowy na WIG20 w ocenie analityka z dwóch powodów:

  • Na giełdach za granicą odnotowano bardzo silne spadki w tym tygodniu i utrzymuje się główny scenariusz spadkowy;
  • Wyrok TSUE, który po raz kolejny potwierdził przysłowie „kupuj plotki, sprzedawaj fakty”.

Scenariusz wyroku TSUE był już w cenach. Czy faktycznie mamy do czynienia z tak ogromną skalą tego problemu? Niektórzy twierdzą, że to może być nawet 120 mld zł start dla polskiego sektora bankowego – zauważył prowadzący.

Ekspert pozostaje sceptyczny względem potencjalnych konsekwencji wyroku z dwóch powodów:

  • Ewentualne koszty dla banków zostaną rozłożone na długie lata;
  • Odsetek przegranych wyroków kredytów frankowych nie powinien spowodować lawinowej wyprzedaży akcji banków.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here