Naga MarketsPolski złotyW najnowszej odsłonie programu Inside Solution One, prowadzonego przez Sebastiana Króla, będącego hedgerem funduszu Indise Solution One podsumowano najważniejsze wydarzenia kończącego się tygodnia. Dzisiejszym gościem programu jest dr Maciej Jędrzejak, ekspert ds. rynków finansowych. Zapraszamy do podsumowania tygodnia z Solution One! Więcej szczegółów w programie. 


Kurs złotego, a wyrok TSUE

W programie zwrócono uwagę między innymi na wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w sprawie kredytów udzielanych w obcej walucie, ujemne stopy procentowe na rynku oraz perspektywy złotówki przed nadchodzącymi wyborami do polskiego parlamentu.

Polski złoty umocnił się po wyroku TSUE, co można odebrać jako bardzo pozytywny sygnał, choć czeka nas wysoka zmienność przed wyborami parlamentarnymi. Wygrana Prawa i Sprawiedliwości na pierwszy rzut oka powinna być informacją pozytywną dla złotówki, gdyż będzie zachowanie ciągłości władzy, co bardzo lubi zagraniczny kapitał – powiedział Maciej Jędrzejak.

Jędrzejczak zauważa, iż obecne rozdawnictwo zdecydowanie przełoży się na polskiego złotego w przyszłości, a każdy z Polaków odczuje zmieniającą się sytuację.

Nie można rozdawać środków finansowych nie mając źródeł finansowania. Pamiętajmy, że program 500+ finansowany jest z długu – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here