Naga Markets

Wyraźne zwyżki dolara po danych. Bezrobocie w USA spadło do 3,5%Dane Departamentu Pracy USA zmieniły nastawienie rynków, co do wrześniowej podwyżki stóp procentowych. Bazowym scenariuszem stał się trzeci z rzędu ruch o 75 punktów bazowych. Nie zapominajmy jednak, że do posiedzenia Rezerwy Federalnej pozostało jeszcze 47 dni i rynek otrzyma jeszcze dane z rynku pracy za sierpień (na początku września).

Dobre dane z amerykańskiego rynku pracy

Niemniej wydaje się, że spadkowe momentum dolara widoczne od połowy lipca zostało zakończone. Teraz, co najwyżej można spodziewać się stabilizacji USD, lub powrotu do wyraźnych zwyżek (co będzie też zależeć od innych rodzajów ryzyka, np. geopolityki).Dzisiaj wśród G-10 największe zwyżki notuje USD/JPY zyskujący ponad 1,7 proc. Tradycyjnie ta para jest najbardziej wrażliwa na oczekiwania wobec polityki FED. Szybkim ruchem podbiliśmy w okolice ważnej strefy oporu rozpoczynającej sie wokół 135,50 łamiąc po drodze opór w postaci linii spadkowej trendu.

Wyraźne zwyżki dolara po danych. Bezrobocie w USA spadło do 3,5%
Wykres dzienny USD/JPY. Źródło: bossafx.pl

Mniej zdecydowany jest EUR/USD, który jednak naruszył linię wzrostową trendu rysowaną od połowy lipca przy 1,0180. Układ na oscylatorze RSI9 zaczyna zapowiadać spadkowe momentum, które może doprowadzić do ruchu w stronę parytetu (1,00) kolejnych kilkunastu dniach, jeżeli nałoży się na to eskalacja obaw związanych z szantażem gazowym Rosji w okresie jesienno-zimowym.

Wyraźne zwyżki dolara po danych. Bezrobocie w USA spadło do 3,5%
Wykres dzienny EUR/USD. Źródło: bossafx.pl

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | aktualny kurs korony czeskiej | notowania s&p 500 | kurs rubla prognozy | pgnig notowania akcji | giełda mbank | cd projekt giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>NED

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here