Naga MarketsDolar deklasuje w poniedziałek wszystkich rywali pozostawiając ich daleko w tyle. Na końcu stawki znalazł się funt spadając pod presją rosnącego prawdopodobieństwa hard Brexitu. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Ostatni, krótszy, bo świąteczny tydzień zaczyna się od wyraźnego umocnienia dolara na szerokim rynku
  • Reakcja rynków nie powinna być nazbyt nerwowa pod koniec roku
  • Wątek Brexitu nadal się ciągnie, negocjacje nt. nowej umowy handlowej stanęły w miejscu

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro spada poniżej 1,2176

Ostatni, krótszy, bo świąteczny tydzień zaczyna się od wyraźnego umocnienia dolara na szerokim rynku, po tym jak nastroje na globalnych rynkach uległy wyraźnemu ochłodzeniu po niepokojących informacjach nt. mutacji koronawirusa.

Reakcja rynków nie powinna być nazbyt nerwowa pod koniec roku i może być potraktowana jako okazja dla średnioterminowych inwestorów. Społeczne restrykcje oznaczają perspektywę większego wsparcia monetarnego i fiskalnego ze strony decydentów w razie potrzeby, co w przeszłości już wiele razy skutecznie podbijało optymistyczne nastroje. Na razie mamy domknięcie sagi pt. czwarty pakiet fiskalny w USA – według doniesień dzisiaj wieczorem amerykański Kongres ma przegłosować pakiet wsparcia wart 900 mld USD – oznajmił ekspert BOŚ.

W temacie Brexitu to wątek nadal się ciągnie, negocjacje nt. nowej umowy handlowej stanęły w miejscu za sprawą dużych różnic wokół kwestii rybołówstwa – w efekcie funt jest dzisiaj drugą najsłabszą walutą w zestawieniach G-10 po koronie norweskiej.

Fala awersji do ryzyka przed Świętami zatacza coraz większe kręgi. Silny dolar sprowadził notowania EURUSD poniżej poziomu 1,2176, który mógł stanowić skuteczne wsparcie dla potencjalnego ruchu powrotnego po wybiciu, jakie miało miejsce w zeszłym tygodniu.

– Układ dziennego oscylatora RSI9 jest niepokojący, bo może zapowiadać, że korekta potrwa kilka dni, a trwalsza fala wzrostowa powróci dopiero w pierwszych dniach stycznia. W takim układzie można by liczyć nawet na zejście EURUSD w okolice wsparć przy 1,2015 – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here