Naga MarketsStrona podażowa zrobiła pierwszy krok, żeby przejąć kontrolę nad rynkiem technologicznym w USA. Tym krokiem było wrześniowe wyhamowanie trendu wzrostowego na indeksie Nasdaq i następnie lekkie zepchnięcie go w dół. W efekcie zostały wygenerowane pierwsze wstępne sygnały sprzedaży.

Do wyprzedaży jeden krok - Nasdaq_290914

Te podażowe sygnały doskonale są widoczne na wykresie dziennym kontraktu na indeks Nasdaq. Ostatni miesiąc jego wahań można zamknąć formacją rozszerzającego się trójkąta, która w tym przypadku może stanowić formację zmiany trendu. Szczególnie, że jej tworzeniu towarzyszyło nieudane wybicie górą z konsolidacji, największa od końca lipca czarna dzienna świeca, czy wstępne sygnały sprzedaży na wskaźnikach.

Niedźwiedzie, żeby móc świętować sukces, muszą zrobić jeszcze jeden krok. Na gruncie analizy technicznej będzie to krok najważniejszy w całej sekwencji zdarzeń. Mianowicie sprowadzić kurs kontraktu na Nasdaq poniżej poziomu 4000 pkt. Taki spadek będzie oznaczał nie tyle zejście poniżej ważnej psychologicznej bariery, ale przede wszystkim wybicie dołem ze wspomnianego wcześniej trójkąta i wybicie dołem z rysowanego od kwietnia kanału wzrostowego.

Zejście poniżej 4000 pkt. otworzy drogę do minimum 3790 pkt. Dopóki wybicia nie ma nie należy wykluczać wzrostów i ataku na wrześniowe maksima.

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko we wrześniu dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na
info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo. Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here