Naga MarketsCena złota w korekcie spadkowejCena złota nie powinna spaść znacznie niżej w tym roku, ponieważ niedawny spadek popytu inwestycyjnego prawdopodobnie nie będzie trwał zbyt długo. Co więcej, ciągłe ożywienie popytu na fizyczny metal zapobiegnie zbyt dużemu spadkowi kursu XAU/USD, prognozują stratedzy z Capital Economics. W ich ocenie cena żółtego kruszcu zakończy 2021 rok w okolicach 1600 USD za uncję. Podobnego zdania są eksperci z Credit Suisse oczekując spadku w okolice 1615 USD.

  • Niedawny spadek popytu inwestycyjnego powinien wkrótce ustąpić, pomagając złagodzić presję spadkową na złoto
  • Istnieje duży potencjał wzrostu apetytu na ryzyko w celu dalszego ograniczenia popytu inwestycyjnego
  • Złoto utrzymuje ścisłą odwrotną korelację z realnymi rentownościami w USA

Analiza cen złota: XAU/USD na koniec roku blisko 1600 USD – CE

Wątpimy, czy niedawny wzrost realnych rentowności w USA będzie kontynuowany i nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby choć trochę spadły. Jeśli mamy rację, to niedawny spadek popytu inwestycyjnego powinien wkrótce ustąpić, pomagając złagodzić presję spadkową na złoto – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie analityków istnieje duży potencjał wzrostu apetytu na ryzyko w celu dalszego ograniczenia popytu inwestycyjnego. Wiele wskazuje na to, że wiele dobrych wiadomości jest już zdyskontowanych na rynkach finansowych, a możliwości dalszego dużego wzrostu apetytu inwestorów na ryzyko jest dość ograniczone.

Nadal spodziewamy się kontynuacji ożywienia fizycznego popytu na złoto. Silne ożywienie gospodarcze w Indiach i ożywienie popytu w Chinach powinny działać jako wsparcie dla ceny złota. Nie sądzimy, aby cena żółtego kruszcu spadła zbyt daleko z obecnych poziomów. Przewidujemy, że złoto zakończy rok blisko 1600 dolarów za uncję – podkreślono.

Cena złota: rosnące obligacje spowodują spadek do 1670 USD – Credit Suisse

Oczekuje się, że rosnące obligacje skarbowe USA i wciąż rosnące pozycje długie będą wywierać dalszą presję na złoto, zwiększając perspektywę znacznie poważniejszego spadku w ocenie ekspertów z Credit Suisse.

Złoto utrzymuje ścisłą odwrotną korelację z realnymi rentownościami w USA, które powinny dalej rosnąć, co z w efekcie wyrze dalszą presję na żółty metal – wskazano w raporcie.

Jednocześnie dane dotyczące pozycjonowania CFTC pokazują, że długie pozycje netto na obligacjach USA rosną mimo ekstremalnych poziomów, choć analitycy uważają, że istnieje potencjał do jeszcze większych wzrostów. Złoto w końcu ugięło się pod presją rosnących rentowności, a umacniający się dolar spowodował przebicie lokalnego poziomu wsparcia 1761 USD i spadek do 1674 USD.

Oczekujemy spadku do 1670 USD, a następnie 1615 USD. Opór w punkcie załamania 1761 USD teraz idealnie ogranicza siłę kupujących wywierając presje na niższe poziomy – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: internetowy kurs funta | btc | usd/pln prognoza | kurs cdr |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here