Naga MarketsWyprzedaż spółek tech. to jedynie zdrowa korekta, uważają gracze z Wall StreetIndeks Nasdaq 100 od historycznych maksimów do wczorajszego dołka osunął się o ponad 12 proc. Jednak duzi gracze z Wall Street nie upatrują w tym oznak dłuższego spadku, zachęcającego do opuszczania rynku. Taka korekta jest według nich zdrowa. Jakie są dalsze perspektywy dla amerykańskiego rynku akcji?

  • Obecne poziomy cenowe na Nasdaq są prawdopodobnie korzystne
  • Indeks przechodzi przez zdrową korektę
  • Nierespektowanie wsparcia (50 MA) daje przewagę sprzedającym

Wycena spółek tech była zbyt wysoka

Zarządzający funduszem Lord Abeett uważa, że spadek indeksu Nasdaq jaki obserwowaliśmy w trakcie ostatnich sesji zepchnął wyceny amerykańskich akcji do prawdopodobnie korzystnych poziomów. Wniosek taki wyciągnął bazując na analizie zysków spółek.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Z kolei Invesco, amerykańska firma zarządzają inwestycjami Invesco nazywa gwałtowne osunięcie Nadaq 100 “zdrowym okresem konsolidacji”.
– Myślę o tym pogromie nie tylko, jak o korekcie, ale jak o trawieniu – powiedziała Kristina Hooper, główny strateg globalnego rynku w Invesco.

Podobnego zdania jest Troy Gayeski ze SkyBridge, który powiedział:
– Uważamy, że przechodzimy przez zdrową korektę, usuwając nagromadzona “pianę”. Spadek mógłby być z pewnością większy. Jeśli jednak inwestujesz w spółki technologiczne, musisz zrozumieć, że ich wyceny były bardzo wysokie.

Gayeski powiedział ponadto, że mógłby dostrzec szansę na zwiększenie ryzyka w akcjach, gdyby nastąpił ostrzejszy spadek przy wsparciu innych pozytywnych oznak dla rynku. W przypadku indeksu Nasdaq 100, musiałoby to być osunięcie o około 20 proc. od rekordowego poziomu.

Sytuacja techniczna na Nasdaq 100

Spadek od historycznych maksimów skierował notowania do okolic poziomu 11000 pkt. Na wykresie dziennym we wtorek pokonana zostałą 50-dniowa średnia. Jednak w środę notowania zamknęły się z powrotem ponad tą średnią.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Nasdaq 100 – wykres dzienny

Według Keitha Lernera, głównego stratega w Truist /SunTrust Advisory, ważne jest to, jak inwestorzy reagują na kluczowe poziomy wsparcia technicznego.

– Jeśli widzisz, że rynki po prostu przecinają poziomy wsparcia, to znak, że sprzedający mają przewagę – powiedział Lerner odnosząc się do wtorkowego wybicia 50-dniowej średniej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here