Naga Markets

crypto kryptowaluty tak ankieta2Kilka wskaźników BTC utrzymuje się na historycznie najniższych poziomach, a nastroje traderów kryptowalut są przytłaczająco ponure. Mimo to popularni analitycy wirtualnych aktywów coraz częściej sugerują, że obecnie może być dobry moment, aby postawić kontrariański zakład na wzrost ceny Bitcoina (BTC), nawet gdy pojawiają się przesłanki, że działania Rezerwy Federalnej doprowadzą do obniżenia cen ryzykownych aktywów. Kurs BTC/USD konsoliduje pod koniec tygodnia tuż powyżej okrągłego poziomu 20 000 USD.

Niskie wyceny kryptowalut mogą stanowić atrakcyjny punkt wejścia

Kilka sygnałów sugeruje, że wyprzedaż kryptowalut staje się przesadzona w krótkim okresie. To intrygujący obszar do zawierania kontrariańskich zakładów krótkoterminowych na wzrost cen – napisał Vetle Lunde, analityk Arcane w raporcie rynkowym na koniec miesiąca.Alex Thorn, szef badań firmy kryptowalutowej Galaxy Digital Group, twierdzi, że nawet jeśli rynek utknął w bessie, traderzy, którzy historycznie kupili BTC w podobnie ponurych momentach, mogli cieszyć się zyskiem w przeciągu zaledwie miesiąca.

Gdyby największa kryptowaluta nagle się wyprzedała, poziom 17 000 USD uznaję jako kluczowe wsparcie cenowe. Chociaż czynniki makroekonomiczne i zacieśnienie monetarne mogą spowodować, że Bitcoin spadnie w najbliższym czasie, z kilku powodów, zarówno technicznych, jak i fundamentalnych, poziomy te należy uznać za okazje do zakupów – podkreślił Thorn w raporcie.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Kryptowaluty przeżywają trudny rok, podobnie jest z tradycyjnymi rynkami finansowymi, takimi jak akcje i obligacje, w warunkach wysokiej inflacji i rosnących stóp procentowych. Bitcoin spadł w tym roku o 57%, podczas gdy kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut spadła poniżej 1 biliona dolarów z blisko 3 biliona dolarów szczytu w listopadzie ubiegłego roku.

XTB

Pomimo ponurych perspektyw gospodarczych, gdy prezes Fed Jerome Powell podwoił plany agresywnych podwyżek stóp procentowych na zeszłotygodniowym Sympozjum Ekonomicznym w Jackson Hole, mnóstwo danych dotyczących rynku kryptowalut sugeruje, że obniżone ceny mogą stanowić atrakcyjny punkt wejścia.

Historyczna strefa zakupów. Ból inwestycji w Bitcoina w krótkim okresie czasu

Obecnie BTC jest notowany poniżej swojej 200-tygodniowej średniej kroczącej, która wynosi około 23 000 USD. W historii kursu BTC/USD stanowiło to kluczowy poziom do identyfikacji okazji do zakupu i zdarzyło się to tylko cztery razy wcześniej: dwa razy podczas bessy w 2015 r., dna rynkowego w latach 2018-19 i krachu wywołanego pandemią w 2020 r.

Za każdym razem, gdy BTC spadał poniżej średniej MA200, inwestorzy, którzy dokonali zakupu, osiągali dodatnie zwroty w ciągu miesiąca.

W przeszłości czasy, w których BTC/USD był notowany poniżej 200-watowego MA, okazywały się korzystnymi okazjami do zakupu w różnych okresach – napisał Thorn.

Jak to często bywa na rynkach, kiedy zdecydowana większość traderów obstawia jedną stronę, ceny zazwyczaj idą w drugą. Obecnie wielu traderów kryptowalut spodziewa się dalszego spadku ceny Bitcoina, a pesymizm osiągnął tak ekstremalny poziom, że pozycja krótkiej sprzedaży może okazać się „zbyt tłoczna”.

Wskaźniki z rynku instrumentów pochodnych Bitcoina pokazują, że inwestorzy nastawiają się na dalsze spadki cen – podsumowano w raporcie Arcane.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks s&p 500 | dolar euro | analizy | orlen kurs akcji | najwyższy kurs rubla | co to jest blik? | kurs kernel |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here