Naga MarketsPo wyprzedaży dolara amerykańskiego pod koniec 2020 r., „greenback” odradza się w nowym roku, jednak mimo to będzie dalej się osłabiał w 2021 r., uważają ekonomiści z HSBC. Trend USD ten ma charakter cykliczny, a nie strukturalny, a zatem jest mniej trwały. W ich ocenie ostatnie odwrócenie kursu dolara może być spowodowane dobrymi wiadomościami z USA. Podobnego zdania są eksperci z Goldman Sachs, którzy oczekują słabości USD w stosunku do euro, jena, dolara AUD i CAD.

  • Osłabienie dolara odzwierciedla większe zaufanie do globalnego ożywienia gospodarczego
  • Nagły powrót awersji do ryzyka nie jest podstawowym scenariuszem analityków HSBC
  • Euro zakończy 2021 rok na poziomie 1,28 USD, a dolar w okolicach 100 JPY

USD: USA będą przeciwwagą dla odwrócenia kursu dolara – HSBC

Uważamy, że osłabienie dolara odzwierciedla większe zaufanie do globalnego ożywienia gospodarczego i ciągłego dostosowywania się do polityki ze strony głównych decydentów na świecie. Jest to narracja, która będzie trwała dalej w 2021 r. jednak ten niedźwiedzi trend ma charakter raczej cykliczny niż strukturalny, a zatem prawdopodobnie będzie miał ograniczoną skalę i czas trwania – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nagły powrót awersji do ryzyka nie jest podstawowym założeniem analityków HSBC. Zamiast tego uważają, że korekta wzrostowa na dolarze będzie wynikała raczej z dobrych wiadomości w USA niż spowodowana złymi wiadomościami ze światowej gospodarki.

Siła koniunktury w USA i względnie ograniczone blizny gospodarcze w połączeniu z coraz ostrzejszą dyskusją o zaletach i czasie redukcji programów Fed powinny ograniczyć skalę i długowieczność trendu deprecjacji dolara – dodano.

Oczekuj szerokiego osłabienia dolara w 2021 roku – Goldman Sachs

Zgodnie z najnowszą analizą Goldman Sachs, bank inwestycyjny jest zadowolony z optymistycznych prognoz globalnego wzrostu na rok 2021. To sprzyja utrzymaniu niedźwiedzich perspektyw dla dolara amerykańskiego na ten rok.

Eksperci spodziewają się, że kurs EUR/USD zyska z obecnego poziomu 1,2070 do 1,2500 do marca i 1,2700 do czerwca, zanim osiągnie 1,2800 na koniec 2021 roku.

W raporcie wspomniano również, że USD/JPY może spaść z 103,87 obecnie do 103,00 do marca, a następnie do 102,00 do czerwca przed ponownym przekroczeniem progu 100,00 do grudnia 2021 r.

Faworyzujemy również dolara australijskiego i kanadyjskiego względem waluty amerykańskiej – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here