Naga MarketsDolar amerykański (USD) traci na wartości w poniedziałek po zeszłotygodniowym spadku, gdy inwestorzy wyceniali perspektywy rentowności obligacji skarbowych, oczekując kluczowych danych o inflacji i sprzedaży detalicznej w USA w nadchodzących dniach. Indeks dolara (DXY) spada w poniedziałek popołudniu oscylując nieco powyżej poziomu 92,0.

  • Losy „greenbacka” były powiązane z wynikami rentowności papierów skarbowych przez większą część 2021 r.
  • Kurs dolara ma pewien potencjał wzrostu w tym tygodniu, uważa Kimberley Mundy
  • Gospodarka USA znajduje się w „punkcie zwrotnym”, podkreślił prezes Fed Jerome Powell

Kurs dolara: Spadek rentowności w USA w zeszłym tygodniu wywołał najgorszy tydzień dla USD w 2021 r.

Euro spadło w poniedziałek poniżej 1,19 względem dolara o poranku, jednak odbija w godzinach popołudniowych. Losy „greenbacka” były powiązane z wynikami rentowności papierów skarbowych przez większą część 2021 r., po obawach o rosnącą inflację w Stanach Zjednoczonych oraz ożywienie gospodarcze stymulowane bodźcami, które spowodowały znaczny skok rentowności obligacji rządowych USA w lutym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział w niedzielnym wywiadzie dla amerykańskich mediów, że gospodarka USA znajduje się w „punkcie zwrotnym” i spodziewa się silnego odbicia w nadchodzących miesiącach, ale ostrzegł również przed ryzykiem wynikającym z pośpiesznego ponownego otwarcia.

Inwestorzy czekają teraz na marcowe dane inflacyjne w USA, które zostaną opublikowane we wtorek.

Jesteśmy gotowi zobaczyć pierwsze dowody na długo oczekiwany wzrost inflacji, którego powszechnie oczekuje się w nadchodzących miesiącach – napisali analitycy MUFG.

Kurs USD ma pewien potencjał wzrostu w tym tygodniu. Mocne dane gospodarcze z USA uwydatnią rozbieżność między szybkim ożywieniem gospodarczym w USA, a bardziej zahamowanym ożywieniem w innych rozwiniętych gospodarkach – napisał w raporcie strateg z Commonwealth Bank of Australia Kimberley Mundy.

fpmarkets

Kurs dolara (USD) spada na początku nowego tygodnia

Notowania indeksu DXY po nieznacznej podbitce o poranku kontynuują impuls spadkowy z zeszłego tygodnia. Kurs spadł na kwietniowe minima w okolice poziomu 92,0. Jego przebicie otworzyłoby drogę do dalszej wyprzedaży „greenbacka” w kierunku poziomu wsparcia 91,36. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej oporu 92,50 wyhamowałby kwietniową presję ze strony sprzedających.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funty | us500 | ropa wti forum | notowania orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here