Naga MarketsWyprzedaż akcji w USA. Apple traci 7%, Amazon ponad 4%Wtorkowy handel na globalnych rynkach akcji przypominał chwilami to, co działo się podczas niektórych sesji w marcu b.r. Wzmożona zmienność po powrocie na rynek kapitału amerykańskiego (poniedziałek był tam dniem wolnym) przełożyła się również na ponad 1 mld zł obrotów na krajowym, szerokim rynku.

WIG20 także kończy sesję w trendzie spadkowym

WIG20 zakończył wczorajszy dzień poniżej poziomu 1740 punktów, który stanowił kluczowe wsparcie ruchu bocznego, który ma miejsce od czerwca b.r. i może implikować dalsze spadki w kierunku 1675 punktów. Wśród największych spółek, wszystkie walory zanotowały
dzienne straty, a motorem napędowym spadków były po raz kolejny spółki paliwowe oraz banki. Prawdziwy rollercoaster nastrojów charakteryzował notowania akcji JSW. Początek handlu przyniósł ponad 20% wzrosty, sytuacja ulegała jednak zmianie po godzinie 14:00, gdy strona podażowa uderzyła mocno w wycenę spółki wydobywczej, co w konsekwencji wpłynęło na ponad 7% dzienną stratę. Obrót na walorach spółki wyniósł ok. 175 mln zł.

W Stanach Zjednoczonych mieliśmy do czynienia z kolejnym dniem mocnej wyprzedaży akcji, a prym w spadkach wiodły spółki technologiczne. Walory Apple zanotowały 7% straty, Amazon-a ponad 4%, a o 3,6% spadł kurs akcji Alphabet.

Piąty dzień z rzędu spadki nie ominęły inwestorów na rynku ropy naftowej. Notowania surowca klasy WTI spadły o prawie 7%, do poziomów notowanych ostatnio w czerwcu b.r. Na rynku dominują obecnie obawy o to, czy popyt w najbliższym czasie powróci co najmniej do poziomów sprzed COVID-owych, czemu nie sprzyjają min. takie kwestie jak spadek częstotliwości podróży służbowych oraz mniejsza liczba rejsów lotniczych. Ponadto, w poniedziałek pojawiła się informacja o tym, że Saudi Aramco zrewidowało w dół cenniki taryfowe sprzedawanego surowca na październik, co również rozbudziło obawy o słabość strony popytowej rynku .W powyższym otoczeniu, aprecjacji podlegały tzw. bezpieczne przystanie takie jak min. amerykański dolar, który umocnił się w stosunku do krajowej waluty o ponad 0,7%. Również para EUR/USD traciła na wartości i znajduje się obecnie blisko poziomu ważnego wsparcia z okolic 1,175.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Na rynkach Azjatyckich dyskontowane są obecnie wczorajsze, mocne spadki indeksów w USA, natomiast kontrakty terminowe na DAX30 znajdują się obecnie na minimalnie ujemnych poziomach, co może zwiastować umiarkowanie negatywne otwarcie handlu w Warszawie.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here