Naga Markets

Wypowiedzi Powella spowodowały globalną przecenę akcjiWIG20 naruszył lipcowe dno bessy i ustanowił najniższy kurs zamknięcia od jesieni 2020 roku po “jastrzębiej” wypowiedzi szefa Rezerwy Federalnej. Największe zniżki odnotowały akcje banków, spółek naftowych i chemicznych.

Jastrzębi ton Powella

Prawdopodobnie potrzeba będzie więcej czasu niż oczekiwano, aby wzrost gospodarczy spadł poniżej potencjału, co pozwoli na obniżenie inflacji. Najwyższy bankier centralny świata stwierdził dziś, że choć zmniejszenie inflacji nastąpi dzięki wyższym stopom procentowym, wolniejszemu wzrostowi i słabszemu rynkowi pracy, to jednak zaszkodzi także rodzinom i firmom.Wypowiedzi Powella, które były “jastrzębie” spowodowały globalną przecenę akcji. Zarówno S&P 500 jak i Nasdaq zanotowały ponad 2% spadki. Wielkość zniżki była porównywalna w całej Europie. WIG20 spadł w efekcie chwilowo poniżej 1600 punktów. Ostatecznie nasz wiodący indeks zakończył dzień na minusie o 1,79 proc. punktów na poziomie 1.602,81. Od listopada 2020 roku ten kurs zamknięcia jest najniższy i nieznacznie przekracza lipcowe minimum.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Jastrzębie wypowiedzi szefa FEDu i piątkowa przecena na światowych rynkach dają asumpt, że i w poniedziałek widoczny na parkietach będzie negatywny sentyment i dalsze pogłębienie spadków. W Polsce brak również istotnych wydarzeń wewnętrznych, które mogłyby wpłynąć istotnie na szeroki indeks.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here