Naga MarketsJak informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu, upadła 4 lata temu japońska giełda bitcoina (BTC), Mt. Gox, rozszerzyła swój system składania wniosków o zwrot środków o użytkowników korporacyjnych. Umożliwia on składanie dowodów dotyczących utraty środków w wyniku upadku giełdy i wysyłanie próśb o ich zwrot.


Zgodnie z oficjalnym dokumentem z postępowania sądowego giełdy, ofiary hakerów (zarówno klienci indywidualni jak również korporacyjni) mogą w końcu dochodzić roszczeń ponad 170.000 BTC i BCH, które stały się częścią sprawy sądowej. Termin składania wniosków upływa 22 października 2018 r. Wraz z upływem tego czasu, najpóźniej do 14 lutego 2019 roku wszystkie wnioski zostaną przekazane do japońskich sądów.

Wypłat mogą “całkowicie załamać rynek”

Chociaż jest to ewidentnie pozytywny krok na przód w toczącej się od lat sprawie Mt.Gox, niektórzy obawiają się, że pojawienie się tak dużej ilości wypłat może “całkowicie załamać rynek”.

Kim Nilsson, były trader Mt.Gox przyznał w rozmowie z The Telegraph że brak popytu na zakup tysięcy Bitcoinów należących do wierzycieli Mt.Gox może “całkowicie załamać rynek”. Jego zdaniem zapotrzebowanie rynku może być niewystarczające by pokryć oferty sprzedaży 170.000 BTC i BCH. Okazuje się więc, że jeżeli tylko wszyscy wierzyciele po otrzymaniu swoich środków postanowią je spieniężyć, sprzedaż tych cyfrowych aktywów przyczynić mogłaby się do znacznej deprecjacji wartości całego rynku.

Przyznał on jednak, że nie wszystko jest jeszcze stracone. Istnieją bowiem szanse, iż niektórzy ludzie powstrzymają się od natychmiastowej sprzedaży odzyskanych środków. Część z nich może być bowiem zadowolona, że przez wzgląd na toczące się od kilku lat śledztwo, nie mogli wcześniej pozbyć się posiadanych kryptowalut, w efekcie czego ich wartość znacząco wzrosła.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGoldman Sachs: Podwyżki stóp w USA „gotującą się żabą” dla walut
Następny artykułTen portfel Ethereum jest atakowany częściej niż banki z listy Fortune 500
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here