Naga MarketsKarty wielowalutowe Revolut umożliwiają nam płacenie na całym świecie bez ponoszenia kosztów przewalutowania. Klienci, którzy posiadają kartę Revolut lub Curve powinni zachować szczególną ostrożność. Bankomaty Euronet wprowadziły ogromną prowizję przy wypłatach pieniędzy.


Zobacz również: “Wealth” – kolejna rewolucja od Revolut?

Nawet kilkadziesiąt procent może wynieść prowizja za wypłatę z sieci bankomatów Euronet, popularnymi w ostatnim czasie kartami Revolut i Curve. Biuro prasowe Euronet odpowiada, że od wypłat gotówki realizowanych niektórymi kartami mogą pojawić się dodatkowe prowizje: „Informacja na ten temat jest każdorazowo wyświetlana na ekranie bankomatu i musi zostać przez klienta zaakceptowana przed transakcją. Dodatkowo znajduje się ona na wydruku potwierdzającym operację. Jednak wszystko wskazuje na to, iż dodatkowa opłata dotyczy kart wydanych poza krajem, w którym dokonywana jest wypłata.

Do tej pory niczego nieświadomi klienci Euronetu chcący szybko wypłacić pieniądze nie zwracali zbytnio na to uwagi. Jeden z czytelników portalu Cashless skomentował tę sytuację: „Spotkałem się z osobliwym przypadkiem potraktowania karty Curve w urządzeniu należącym do sieci Euronet. Przy wypłacie 50 złotych zostałem obciążony kwotą 63 zł.”co daje nam ogromną stawkę prowizji aż 26%!

Zobacz również: Revolut wprowadza nowe kryptowaluty: Bitcoin Cash (BCH) i Ripple

Karol Sadaj, zajmujący się rozwojem Revoluta w Polsce w swojej ostatniej wypowiedzi powiedział: „Jesteśmy zaskoczeni decyzją Euronetu o wprowadzeniu surcharge. Obecna sytuacja jest niekorzystna dla naszych klientów. Staramy się ją wyjaśnić. Zwracam uwagę, że inni operatorzy bankomatów nie pobierają takich opłat”.

Zgodnie z dyrektywą unijną PSD II, która reguluje rynek usług płatniczych w krajach UE, na polskim rynku surcharge (prowizja związana z transakcjami niegotówkowym instrumentem płatniczym) jest zabroniona w przypadku płatności kartami Visa i Mastercard przez klientów indywidualnych. Nie dotyczy to jednak transakcji gotówkowych. Pojawiają się teorie, jakoby działanie Euronetu mogło być spowodowane naciskiem wydawców polskich kart, którzy w ten sposób bronią się przed ekspansją zagraniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here