Naga MarketsWypłata prezesa tylko w bitcoinach (BTC). Spółka Argo Blockchain rośnie na giełdzie o 800% w 2021 r.Argo Blockchain, notowana na londyńskiej giełdzie spółka trudniąca się wydobyciem kryptowalut (LSE: ARB), ogłosił w środę, że w lutym wydobył 129 bitcoinów (BTC) lub ich ekwiwalentów (razem w porównaniu do 93 BTC w styczniu. Tym samym łączna suma BTC wydobytych od początku roku do chwili obecnej wynosi 222 BTC. Na koniec lutego firma posiadała łącznie 599 BTC, które akumuluje.

  • Akcje spółki w trakcie środowego handlu rosną o około 10% testując poziom 305 dol.
  • W 2020 wartość spółki na giełdzie zwiększała się o 490%, wraz ze wzrostami bitcoina, a od początku bieżącego roku wycena akcji rośnie niemal ośmiokrotnie
  • Prezes Argo Blockchain ma być pierwszym pośród spółek publicznie notowanych w Londynie, który otrzymuje wypłatę jedynie w cyfrowych aktywach

Argo Blockchain zwiększa wydobycie bitcoinów (BTC) na początku roku

W oparciu o dzienne kursy wymiany walut i ceny kryptowalut, przychody z wydobycia w lutym wyniosły 6,04 miliona dolarów w porównaniu do 3,46 miliona dolarów w styczniu 2021 roku. Argo wygenerowało ten dochód przy średniej miesięcznej marży górniczej wynoszącej około 81 procent za miesiąc luty, w porównaniu z 71 procentami w styczniu 2021 r. Argo ogłosiło dodatkowo, że od 1 marca 2021 roku dyrektor generalny Peter Wall będzie otrzymywał swoje wynagrodzenie wyłącznie w bitcoinie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Jestem zachwycony, że Argo osiągnęło kolejny rekordowy miesiąc zarówno pod względem przychodów z wydobycia, jak i zysków. Marża górnicza w wysokości 81 procent jest nowym kamieniem milowym dla Argo i jesteśmy podekscytowani, aby zobaczyć, co przyniesie przyszłość, gdy będziemy nadal dodawać do naszego BTC HODL. Cieszę się również, że jesteśmy pierwszą spółką notowaną na giełdzie, o której wiemy, że jej prezes jest opłacany w BTC. Argo toruje drogę zarówno firmom wydobywczym, jak i całemu przemysłowi kryptowalutowemu – powiedział prezes Peter Wall.

Obok Walla, każdy inny członek zespołu Argo może zdecydować się na wypłacanie w BTC części lub całości swojego wynagrodzenia. Dla tych, którzy się na to zdecydują, Argo będzie automatycznie konwertować wynagrodzenia z fiatów na bitcoina po dziennym kursie rynkowym za pomocą giełdy Satstreet z siedzibą w Toronto, korzystając z ich usługi “Bitcoin Savings”.

26 lutego Argo zakończyło instalację dodatkowych 4500 koparek Bitmain Antminer S19 i S19 pro, wydzierżawionych w listopadzie 2020 r. od Celsius Network, które są obecnie w pełni operacyjne. Dzięki temu łączna zdolność wydobywcza firmy wynosi 1075 Petahash (SHA-256).

Argo Blockchain plc jest globalnym liderem w dziedzinie wydobycia kryptowalut z jedną z największych i najbardziej wydajnych operacji zasilanych czystą energią. Siedziba spółki znajduje się w Londynie, w Wielkiej Brytanii, a jej akcje są notowane na Rynku Głównym Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych pod symbolem: ARB oraz na rynku OTCQX w Stanach Zjednoczonych pod symbolem: ARBKF.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar kurs | biomed-lublin notowania | kirs dolara | jsw notowania | biomed lublin kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here