Naga Marketskontenery morskie symbolizujące wojnę handlową pomiędzy USA i ChinamiPartia Demokratyczna zapewniła sobie przewagę w Izbie Reprezentantów amerykańskiego Kongresu wykorzystując falę niezadowolenia obywateli odnośnie obecnej polityki prowadzonej przez Donalda Trumpa.  Utrata większości w Izbie jest niejako wotum nieufności na półmetku kadencji obecnego prezydenta. Podział Kongresu jest najlepszym wynikiem dla rynków światowych, ponieważ może to złagodzić napięcia handlowe między USA, a Chinami, a nawet może to doprowadzić do jej końca jeszcze w tym roku, uważa rynkowy strateg w JPMorgan Chase & Co., Marko Kolanović.


Wyniki wyborów korzystne dla rynków akcji

Wnioski Kolanovića są sprzeczne z poglądami większości analityków, którzy stwierdzili, że najlepszym wynikiem dla rynków byłoby utrzymanie przez Republikanów zarówno Izby jak i Senatu. Polityka administracyjna w zeszłym roku była pro-biznesowa, ale w tym roku była “mocno anty-biznesowa”, (wojna handlowa, protekcjonizm i subsydia).

– Jako że prezydent nie może liczyć na Fed jeśli chodzi o luzowanie monetarne, będzie musiał zrobić co w jego mocy, by utrzymać gospodarkę w ruchu – porzucić szkodliwą wojnę handlową i przekształcić ją w zwycięski układ – napisał Kolanović.

wyniki senat usa
W Senacie Republikanie mają zagwarantowaną większość

Kolanović widzi silne wzrosty na rosyjskim indekscie Russell 2000 i na rynkach gospodarek wschodzących przy możliwym osłabianiu się dolara amerykańskiego.

Poniżej lista czynników, które w opinii Kolanovića wpływały i będą wpływać na rynki w końcówce tego roku:

Zobacz również: Bitcoin nie jest użyteczny – twierdzi była prezes Rezerwy Federalnej

  • Oczekuje się, że zmienność prawdopodobnie spadnie. Systematyczni inwestorzy rozpoczną odbudowę pozycji pod koniec roku i mogą ulokować łącznie około 1 miliarda USD
  • Implikowana zmienność zmalała, a struktura VIXa powraca do niskich poziomów
  • W przyszłym tygodniu jednomiesięczne momentum cen zmieni się na większości indeksach giełdowych na dodatnie (minie miesiąc od krachu na rynkach), co może doprowadzić do napływu środków od doradców handlowych i zwiększyć się może liczba krótkoterminowych transakcji
  • Wybory do Kongresu minęły, eliminując ryzyko przejęcia przez Demokratów zarówno Izby, jak i Senatu
  • Podział Kongresu był historycznie pozytywny dla rynków i zmniejsza to prawdopodobieństwo najbardziej negatywnych rezultatów wojny handlowej
  • Zarobki w USA są najwyższe od dekady
  • Jeśli chodzi o październikową wyprzedaż, to w gruncie rzeczy były spowodowane błędną kalkulacją i konfliktem między administracją Trumpa, a Fedem w trakcie wyborów parlamentarnych. Ostatnia przecena była jednym z ciekawszych wydarzeń w historii finansów Stanów Zjednoczonych
  • Administracja prezydenta USA przeliczyła się licząc, że nowa umowa o wolnym handlu w Ameryce Północnej wystarczyłaby do wzmocnienia nastrojów rynkowych, a Rezerwa Federalna zapewniłaby „gołębią osłonę” dla wojny handlowej z Chinami.
  • Miejmy nadzieję, że FED jak i administracja Trumpa wyciągną lekcje z październikowej przeceny akcji – podsumował Kolanović.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: USD/CHF, AUD/NZD, EUR/AUD
Następny artykułDokąd zmierzają pary NZD/USD, EUR/USD i EUR/JPY? – analizuje Justin Bennett
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here