Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Rzut oka na rynek – środa 28 września:

  • Akcje Deutsche Bank rosną dzisiaj po informacji jakoby rząd niemiecki prowadził rozmowy w sprawie pomocy państwa dla DB. Wcześniej w wypowiedziach taką pomoc wykluczała Angela Merkel.
  • Cena ropy zyskuje w oczekiwaniu na decyzję OPEC, a w tym czasie pojawiła się informacja, że Rosja pobije we wrześniu kilkudziesięcioletni szczyt ilości wydobycia tego surowca (jak się to ma do zapowiadanego zmniejszenia produkcji?). Wiele wcześniejszych spotkań nie doprowadziło do zgody między państwami, więc i tym razem wzrosty cen ropy, wydają się przedwczesne.

Spółka NIKE notowana na NYSE (ticker: NKE) podała dobre wyniki za Q1. Zysk na akcję EPS wyniósł 0.73$ wobec oczekiwanego 0.56$. Dochód wyniósł 9.06 mld dolarów wobec oczekiwanego 8.87 mld dolarów. Najbardziej w tym okresie powiększył się rynek w Chinach gdzie dochód firmy wzrósł o 21%. Problemem jest natomiast mała liczba zamówień oraz wyraźny wzrost zapasów.

Wyniki spółki skomentował Mark Parker CEO firmy: „Nike dowiozło świetne wyniki dzięki temu, że lato było pełne wydarzeń sportowych. To pokazuje również w jak dużym stopniu nasza firma zaangażowana jest w różne sportowe dyscypliny oraz aktywność fizyczną.”

Sytuacja techniczna na wykresie spółki odbiega od ideału, jednak daje też pewne nadzieje. Na wykresie tygodniowym widać wyłamanie linii trendu wzrostowego, chociaż cena akcji ciągle utrzymuje się w jej rejonie. Niestety obecna cena akcji jest o ponad 20% niższa niż szczyt z grudnia 2015.

Na wykresie dla interwału dziennego wyznaczyć można kanał, wewnątrz którego porusza się cena i w dniu wczorajszym nastąpił test dolnego ograniczenia tego kanału. Gdyby odbicie było kontynuowane to mogłoby zaprowadzić cenę do poziomu 61$ co umożliwiłoby powrót ponad wcześniejszą linię trendu. Niestety przedsesyjne notowania wskazują na spadek wartości akcji o niemal 3%. Oznacza to, że inwestorzy bardziej skupili się na danych dotyczących zapasów oraz zamówień niż na dobrych wynikach finansowych.

Wykres spółki NIKE, interwał D1 - All Markets Online.
Wykres spółki NIKE, interwał D1 – All Markets Online.

DOŁĄCZ DO WEBINARU


Wykres spółki NIKE, interwał W1 - All Markets Online.
Wykres spółki NIKE, interwał W1 – All Markets Online.

Powyższe wykresy pochodzą z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here