Naga MarketsWyniki Monnari w I półroczu są pozytywnym zaskoczeniem - uważa DM Banku BPSNa początku września, analitycy DM Banku BPS, w inicjującym raporcie, wyznaczyli cenę docelową akcji Monnari Trade na 5,3 zł. Dzisiaj analitycy odnieśli się do opublikowanych kilka dni temu wyników.

Monnari Trade odnotowało 9,91 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 10,17 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 5 mln zł wobec 11,7 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 49,46 mln zł w II kw. 2021 r. wobec 39,39 mln zł rok wcześniej„Wyniki za I półrocze 2021 r. znajdowały się pod silnym wpływem pandemii. Sprzedaż stacjonarna była niemożliwa w okresie całego stycznia b.r. oraz od 20 marca do 3 maja b.r., co oznaczało brak przychodów generowanych w centrach handlowych przez 10 tygodni w 2021 r. W okresie lockdownu sprzedaż miała miejsce tylko w kilku salonach przy ulicach i w mniejszych centrach handlowych oraz przede wszystkim poprzez kanał internetowy” – piszą analitycy.

„Zgodnie z naszymi oczekiwaniami Monnari Trade SA rozwija sprzedaż poprzez kanał online. W I półroczu 2021 r. sklep internetowy zwiększył sprzedaż w stosunku do I półrocza 2020 r. o 32%, zaś jego udział w przychodach ze sprzedaży towarów wyniósł ok. 20%, o 5 pp więcej niż przed rokiem”.

„W I półroczu 2021 r Monnari Trade SA zmniejszyła przychody o 1,5% r/r do 91 743 tys. zł. Mimo to wyniki Spółki okazały się pozytywnym zaskoczeniem, ponieważ strata na działalności operacyjnej wyniosła zaledwie 339 tys. zł wobec 18 144 tys. zł w I półroczu 2020 r.” – kończą eksperci DM Banku BPS.

Na wykresie w ostatnich miesiącach cena porusza się bokiem, respektując jak dotąd linię trendu. Wydaje się, że jest to dość rozbudowany okres korekty, po którym może pojawić się próba kolejnego podbicia w górę.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here