Naga MarketsPodane przez Microsoft wyniki zaskoczyły nawet analityków. Z podanego raportu przez technologicznego giganta wynika, że Microsoft po raz pierwszy przekroczył 60 miliardów dolarów rocznego zysku, by zakończyć rekordowy rok. Akcje spółki kończą jednak dzień na niewielkiej stracie.

  • Gigant Microsoft publikuje we wtorek raport finansowy
  • Ten zdaje się znacząco bić oczekiwania analityków
  • W tym momencie widać już, że sesja na spółce skończyła się na minusie
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Microsoft oczekuje kontynuacji wzrostu w pierwszym kwartale nowego roku fiskalnego

We wtorek głównie oczekiwaną spółką jeśli chodzi o raporty finansowe był gigant Microsoft. Podmiot opublikował wyniki finansowe za czwarty kwartał fiskalny kończący się 30 czerwca 2021 r, w którym to czytamy, iż przychody wyniosły 46,2 mld dolarów, przekraczając szacunki analityków i rosnąc o 21% w stosunku do porównywalnego okresu ubiegłego roku.Zysk netto spółki wzrósł o 47% rok do roku do 16,5 miliarda dolarów, a rozwodniony zysk na akcję wzrósł o 49% do 2,17 dolara. Akcje Microsoftu początkowo spadły, mimo że przekroczyły oczekiwania, ale nieznacznie wzrosły po tym, jak zarządy firmy powiedziały, że oczekują kontynuacji wzrostu w pierwszym kwartale nowego roku fiskalnego.

wykres Kurs Microsoft H4 28.07.2021
Kurs Microsoft H4 28.07.2021

Z dalszych danych wynika, że w przypadku rocznych wyników za rok fiskalny 2021 przychody Microsoftu wzrosły o 18% do 168,1 mld USD, a zysk netto wzrósł o 38% do 61,3 mld USD – obie wartości w porównaniu z wynikami finansowymi za rok 2020. Rozwodniony zysk na akcję w tym roku był o 40% wyższy niż w poprzednim i wyniósł 8,05 USD.

Zarząd odniósł się do wyników pisząc: „Wprowadzamy innowacje w całym stosie technologicznym, aby pomóc organizacjom w osiągnięciu nowych poziomów intensywności technologicznej w ich działalności. Nasze wyniki pokazują, że kiedy dobrze wykonujemy swoje zadania i zaspokajamy potrzeby klientów w zróżnicowany sposób na dużych i rozwijających się rynkach, generujemy wzrost, co widać na przykładzie naszej komercyjnej chmury – oraz nowych franczyz, które zbudowaliśmy, w tym gier, bezpieczeństwa i LinkedIn, z których wszystkie przekroczyły 10 miliardów dolarów rocznego przychodu w ciągu ostatnich trzech lat.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here