Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Rzut oka na rynek, czwartek 9 luty:

  • Spółka Coca-Cola (NYSE, ticker: KO) przedstawiła wyniki za czwarty kwartał fiskalny. Zysk na akcję EPS był zgodny z prognozą i wyniósł 0.37$. Dochód kwartalny był wyższy od prognozy i wyniósł 9.4 mld dolarów (prognoza 9.14 mld dolarów). Niespełna dwie godziny po starcie regularnych notowań akcje spółki tracą 2%.
  • Indeks S&P500 osiągnął dzisiaj najwyższy historycznie poziom testując poziom 2304.79pkt. Dla indeksu S&P500 przełamanie każdego okrągłego poziomu stanowi nie lada wyzwanie. Tym razem również niemal miesiąc trwała konsolidacja pod poziomem 2300 pkt.
  • Podobnie sytuacja jest dzisiaj na indeksie NASDAQ. Osiągnięte zostało dzisiaj historyczne maksimum na poziomie 5708.21 pkt.

Akcje spółki Twitter tracą 10% po wynikach.

Spółka Twitter (NYSE, ticker: TWTR) zaprezentowała wyniki kwartalne za Q4. Zysk na akcję EPS wyniósł 0.16$ co stanowi wynik wyraźnie lepszy od prognozowanego 0.12$. Dochód kwartalny wyniósł 717 mld dolarów. Ta pozycja rozminęła się na niekorzyść z oczekiwaniami ponieważ oczekiwano dochodu na poziomie 740.17 mln dolarów.

W raporcie bardzo dobrze wygląda również przyrost użytkowników Twittera. Przeciętnie w miesiącu aktywnych było 319 mln użytkowników co stanowi wzrost rok do roku o 4%. Przeciętna dzienna aktywność wzrosła o 11%.

Wyniki skomentował dyrektor zarządzający Jack Dorsey: „W roku 2016 postawiliśmy przed sobą trudne zadanie odwrócenia trendu spadkowego i powrotu użytkowników. W rezultacie w czwartym kwartale dzienna aktywność użytkowników Twittera wzrosła trzeci kwartał z rzędu. W dalszym ciągu stosujemy te same działania, które doprowadziły do wzrostów w ostatnich kwartałach. To trochę potrwa, jednak pierwsze wyniki powinny pojawić się szybko”.

Inwestorzy nie podeszli równie optymistycznie do zaprezentowanych danych. Po niespełna dwóch godzinach od startu regularnych notowań akcje spółki tracą 10%.

Po czwartkowym spadku ceny sytuacja techniczna na wykresie znacząco się pogorszyła. Cena akcji Twittera wróciła ponownie pod przełamany we wtorek opór na poziomie 17.8$. Najbliższy celem podaży jest poziom 16.2$, który stanowi kluczowe wsparcie od ponad pół roku.

TWTR - wyniki kwartalne
Akcje Twitter dla interwału H1.

Weź udział w webinarze. Teoria Box-ów. Kompletna strategia inwestycyjna.

TWTR - wyniki kwartalne
Wykres spółki Twitter D1.

Powyższe wykresy pochodzą z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here