Naga Marketsjp-morgan2W poniedziałek poznaliśmy wyniki JPMorgan Chase za czwarty kwartał. Okazały się gorsze od przewidywań analityków. Zysk na akcję wyniósł 1,19 USD (prognozy wskazywały 1,31 USD), a dochód był na poziomie 23,5 mld USD (oczekiwano 23,66 mld USD). Najbardziej kosztowne były koszty prawne, kształtujące się na poziomie 990 mln USD.


W stosunku rocznym przychody firmy wyniosły 97,9 mld USD, o dwa miliardy mniej niż w 2013 roku. Zysk spadł o 6,6% w stosunku rocznym. Częściowo z powodu olbrzymich kosztów prawnych, ale także z powodu mniejszego zainteresowania kredytami. Stałe środki dochodu zmniejszyły się aż o 23% w stosunku do 2013 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z drugiej strony, nie można winić osób zarządzających o zły kierunek w rozwoju banku. Przychody inwestycyjne zwiększyły się o 3%, do poziomu 972 mln USD. Gorzej radził sobie komercyjny dział banku, zysk z tej gałęzi zmniejszył się o 3%.

Powyższe dane świetnie odzwierciedlają karuzelę roku 2014. Jeszcze w wakacje inwestorzy modlili się o zwiększenie zmienności na rynkach. Od września dostali jej aż nadmiar. CEO JPMorgan Jamie Dimon uważa, że problemy są tylko przejściowe i w 2015 roku bank powróci do dalszych wzrostów.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here