Naga MarketsWyniki IBM i Logitech przekroczyły oczekiwania analitykówAkcje IBM poszły w górę, po tym jak amerykański potentat technologiczny ogłosił wyniki lepsze niż zakładano na Wall Street. Powody do zadowolenia ma też Logitech, który ogłosił bardzo dobre wyniki za pierwszy kwartał.

  • Obroty IBM wyniosły 18,12 miliarda dolarów, przekraczając prognozy o 390 miliony dolarów.
  • Sprzedaż Logitech wzrosła o 23% w stosunku do pierwszego kwartału 2019 roku.
  • Logitech podnosi swoje prognozy dotyczące zysku operacyjnego o 20 milionów dolarów.

Sprzedaż kamer internetowych Logitech wzrosła o 116%

Przychód netto International Business Machines wyniósł 1,36 miliardów dolarów, czyli 1,52 dolara na akcję, co oznacza spadek o ponad miliard dolarów w stosunku do poprzedniego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obroty firmy spadły z 19,16 miliardów dolarów do 18,12 miliardów, ale i tak przekroczyły oczekiwania analityków, którzy zakładali 17,73 miliardy dolarów.

Sprzedaż usług związanych z chmurą, wzrosła w stosunku do zeszłego roku o 100 milionów dolarów do 5,75 miliarda dolarów, również przekraczając oczekiwania.

Przychody IBM Global Technology Services wyniosły 6,32 miliarda dolarów, wobec prognoz na poziomie 6,24 miliarda dolarów.

Zobacz również: Nasdaq nagrzany do czerwoności. Mark Cuban widzi podobieństwo do bańki dot-comów

Prawdopodobnie zobaczymy, że ożywienie gospodarcze będzie dłuższe i bardziej rozciągnięte w czasie, niż mogliśmy się spodziewać jeszcze w marcu. Na całym świecie panuje duża niepewność co do otoczenia gospodarczego, a jeśli spojrzymy na nie z perspektywy geograficznej, kontynentalnej czy przemysłowej, mamy do czynienia z tak dużą zmiennością, że nie potrafimy na nią odpowiedzieć. – powiedział prezes IBM, Arvind Krishna.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

W ciągu 3 miesięcy cena IBM rośnie o 6,35%

Dobrze wyglądają także wyniki Logitech za pierwszy kwartał. Sprzedaż firmy wzrosła o 23% do 793 milionów dolarów, a zysk operacyjny o 76% do 83 milionów dolarów. Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły 119 milionów dolarów, w porównaniu z 37 milionami dolarów w pierwszym kwartale 2019 roku.

Pandemia wymusiła na ludziach pracę i naukę zdalną, co gwałtownie zwiększyło popyt na kamery internetowe. Logitech odnotował wzrost w ich sprzedaży netto aż o 116% .

Osiągnęliśmy wyjątkowy pierwszy kwartał i podnosimy nasze prognozy na rok obrotowy. Zanotowaliśmy wzrost sprzedaży o 25%, przy silnym wzroście w prawie każdej kategorii produktów. Strategia naszej firmy skupia się na czterech długofalowych trendach: więcej z nas będzie pracować w domu; rozmowy wideo zastąpią rozmowy audio; esport stanie się tak duży, jak tradycyjny sport; a miliardy ludzi na całym świecie będą tworzyć nowe treści. – powiedział prezes Logitech, Bracken Darrell.

Wykres przedstawiający zmianę ceny Logitech i IBM w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here