Naga MarketsWyniki DO OK za III kwartał znalazły się powyżej szacunków
Dmitrij Żatuchin, prezes DO OK

DO OK SA, notowana na NewConnect firma specjalizująca się w konsultingu IT i dostarczaniu kompleksowych usług programistycznych w III kwartale 2021 r. wypracowała 3,21 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 33 proc. r/r. Na wyniki spółki znaczny wpływ miały wypracowane umowy na rynkach północnych i pozyskanie nowych klientów. DO OK spodziewa się, że w IV kwartale skomercjalizuje kolejne projekty.

DO OK w III kwartale 2021 r. wypracowała 3,21 mln zł przychodów

–Jesteśmy zadowoleni z wypracowanych wyników, które są wyższe niż zakładaliśmy w  szacunkach. W III kwartale przeznaczyliśmy część pieniędzy na zwiększenie zatrudnienia i pozyskanie nowych partnerstw. We wrześniu rozpoczęliśmy komercjalizację rozpoczętych projektów, co przełożyło się na rekordowe wyniki w październiku. Widzimy, że inwestycje w lokalną sprzedaż i partnerstwa na rynkach norweskim, estońskim i duńskim była opłacalna. Generują one  55 proc. naszych przychodów przy porównywalnie wyższej o 13,6 proc. stawce za nasze usługi niż w innych rynkach –mówi Dmitrij Żatuchin, prezes DO OK.Spółka spodziewa się, że w nadchodzących kwartałach odnotuje zwrot z inwestycji na rynkach skandynawskich, a także zatrudni kolejne 20 osób. Spółka zanotowała, że inflacja wynagrodzeń spadła w III kwartale – wyniosła 6,4 proc. w porównaniu do 14,7 proc. w pierwszym półroczu br.

Liczę, że stabilna sytuacja finansowa spółki i nowe projekty pozwolą nam wypracować jeszcze lepsze przychody w kolejnym kwartale. Pozytywne dane dotyczące spadającej inflacji wynagrodzeń pozwalają nam zakładać, że ten obszar nie będzie obciążał wyników w IV kwartale. Równocześnie pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami dla Grupy DO OK, rozwijamy także współpracę z duńskim inkubatorem startupów – EdHub – dodaje Dmitrij Żatuchin.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig giełda | datawalk akcje wykres | cena akcji mercator | pkobp akcje | kurs korony islandzkiej sprzedaż | pgnig kurs akcji | gpw pkp cargo |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here