Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Rzut oka na rynek – piątek 30 września:

  • Po gwałtownym wzroście ceny ropy, który spowodowany został przez decyzję OPEC dzisiaj obserwujemy realizację zysków, w wyniku której cena ropy nieznacznie spada.
  • Spadki wróciły na akcjach Deutsche Banku po tym jak pojawiła się informacja o funduszach hedgingowych redukujących swoje pozycje. Akcje tanieją o prawie 5%.
  • Oberwało się również drugiemu z niemieckich banków akcje Commerzbanku tanieją obecnie niemal o 7%.

Spółka Costco Wholesale (ticker: COST) notowana na indeksie NASDAQ zaprezentowała kwartalne wyniki. Zysk na akcję wyniósł 1.77$ co stanowi wynik trochę lepszy od prognozy 1.73%. Kwartalny dochód wyniósł 35.73 mld dolarów wobec prognozy 36.81%.

Spółka prowadzi sprzedaż głównie hurtową dla klienta zajmującego się sprzedażą detaliczną. Z magazynów tej firmy mogą korzystać jedynie przedsiębiorcy, którzy dodatkowo opłacają roczną składkę. Costco posiada na świecie ponad 500 sklepów, z czego najwięcej w USA.

Pomimo mieszanych danych kwartalnych akcje spółki Costco rosną w notowaniach przedsesyjnych o ponad 2%. Ruch ten zupełnie nie zmienia jednak technicznie prospadkowego wyglądu wykresu. Od ponad roku wsparcie w rejonie 142.00 zatrzymuje zapędy podaży, a z kolei opór na poziomie 169.50 jest niemożliwy do pokonania przez popyt. To właśnie rejon 169.50, który testowany był w połowie sierpnia wywołał 1,5 miesięczne spadki, które przeceniły akcje spółki o niemal 13%.

W chwili można się spodziewać testu wspomnianego wsparcia na poziomie 142.00 i dopiero po jego skutecznej obronie kolejnego ruchu w kierunku 169.50. Odbicie, które obserwujemy dzisiaj raczej nie będzie trwałe bez wcześniejszego testu wspomnianego wsparcia.

Wykres COSTCO dla interwału D1. All Markets Online.
Wykres COSTCO dla interwału D1. All Markets Online.

DOŁĄCZ DO WEBINARU


Wykres COSTCO dla interwału W1. All Markets Online.
Wykres COSTCO dla interwału W1. All Markets Online.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here