Naga MarketsJedna z najgorętszych spółek polskiego parkietu – CD Projekt – opublikowała dziś swoje wyniki kwartalne. Liczby robią wrażenie – producent gier komputerowych zaksięgował niemal 11% wyższy zysk netto niż oczekiwali tego analitycy. Mimo to sytuacja CDR nie prezentuje się tak dobrze jak najnowsze materiały prasowe z nowego projektu firmy – Cyberpunk 2077.


Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej CD Projekt w drugim kwartale 2018 roku wyniósł 29,5 mln zł i był o 10,9 proc. wyższy od oczekiwań analityków, którzy prognozowali wynik na poziomie 26,6 mln zł. W porównaniu z drugim kwartałem 2017 roku wynik spadł o 60 proc – informuje Polska Agencja Prasowa. Prognozy ankietowanych przez PAP Biznes biur maklerskich wahały się od 21,3 do 33,4 mln PLN zysku netto.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wynik EBITDA CD Projektu w drugim kwartale – według wyliczeń PAP Biznes – sięgnął 34,6 mln zł, co oznacza spadek w ujęciu rok do roku o 62 proc. Konsensus PAP Biznes wskazywał na wynik w wysokości 33 mln zł.

Zysk operacyjny grupy wyniósł w drugim kwartale 33,4 mln zł i był o 5,2 proc. wyższy od średniej prognoz analityków (31,8 mln zł) oraz o 62,6 proc. niższy rok do roku. Przychody grupy w drugim kwartale wyniosły 93 mln zł, podczas gdy średnia prognoz analityków wynosiła 92,5 mln zł. Przychody spadły o 40 proc. wobec analogicznego okresu roku poprzedniego. Przepływy operacyjne grupy w drugim kwartale (wyliczenia PAP Biznes) były ujemne i wyniosły minus 9,1 mln zł wobec dodatnich przepływów na poziomie ok. 60 mln zł przed rokiem. Z końcem czerwca grupa miała dostęp łącznie do 662,04 mln zł gotówki oraz lokat bankowych powyżej trzech miesięcy, tyle samo co na koniec marca (662 mln zł) – czytamy w komunikacie.

Wiedźmin pozostaje złotą kurą

W pierwszej połowie tego roku nie przewidywaliśmy premier nowych produktów, stąd największy wpływ na przychody i wynik netto Grupy miała dalsza wysoka sprzedaż Wiedźmina 3: Dziki Gon wraz z dodatkami oraz sprzedaż w ramach platformy GOG.com i GOG Galaxy – komentuje wyniki Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych. Zdaniem Nielubowicza wyniki spółki potwierdzają, że gracze nadal chętnie biorą udział w przygodach pogromcy potworów, Geralta.

Pomimo faktu, że wyniki finansowe spółki okazały się gorsze niż przed rokiem, akcje CDR na otwarciu sesji drożeją o ponad 4%. Prawdopodobnie jest to reakcja na opublikowany wczoraj wieczorem gameplay z nowego tytułu studia – Cyberpunk 2077. W czasie trwania targów – zarówno E3, jak i późniejszego Gamescom w Kolonii – przeprowadziliśmy dziesiątki godzinnych pokazów fragmentu gry, na które zaprosiliśmy partnerów biznesowych i media z całego świata. Otrzymaliśmy ogrom pozytywnych opinii i relacji, a wczoraj opublikowaliśmy film prezentujący całość dema, więc każdy może wyrobić sobie własne zdanie – przyznaje Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT.

Jak dotąd Cyberpunk 2077 zdobył już przeszło sto branżowych nagród, w tym od prestiżowych, amerykańskich mediów jak IGN, GameSpot czy Game Informer. Data premiery nowego tytułu nie została jeszcze podana do informacji publicznej.

Kurs nadal powyżej 200 PLN

Ciężkie czasy nadeszły dla wszystkich wieszczących rychły spadek kursu CD Projekt. Akcje spółki od końca lipca tego roku konsolidowały w formie trójkąta równoramiennego w okolicy 210 PLN przy czym dzisiejsza sesja przyniosła wyczekiwany przez byki breakout. 

Tani, lewarowany handel na akcjach CDR gwarantują między innymi certyfikaty turbo ING. Dzięki tym instrumentom jesteśmy w stanie grać zarówno na wzrosty jak i spadki kursu, a ewentualna strata nigdy nie przekroczy wartości pierwotnej inwestycji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 28.08.2018
Następny artykułNicehash oddaje swoim klientom bitcoiny
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here