Naga Marketsmłodzi są zainteresowani bitcoinemNiedawne badanie przeprowadzone przez firmę Clovr wykazało, że inwestycje w kryptowaluty są najbardziej popularne wśród pokoleń, zarabiających od 75 000 do 99 999 USD rocznie.


W badaniu zebrano odpowiedzi od ponad 1 000 Amerykanów w wieku od 18 do 80 lat. 47 procent osób z rocznym dochodem nie mniejszym niż 75 000 USD rocznie inwestuje w cyfrowe aktywa. Mniej niż jedna czwarta zarabiających poniżej 25 000 USD stwierdziła, że ​​stać ich na znaczne inwestycje w kryptowaluty.

“Czemu kupuję kryptowaluty? Bo koledzy polecili…”

Według danych US Bureau of Labor Statistics średnie zarobki tygodniowe w drugim kwartale 2018 r. dla mężczyzny w wieku 25-34 lat wynosiły ponad 44 000 USD rocznie. Prawie 40 procent takich respondentów wymieniło wpływ rówieśników jako główny powód inwestowania w kryptowaluty. Ponad 35 procent zostało prawdopodobnie zwabionych na ten rynek przez “Fear of Missing Out” (FOMO).

Badanie wykazało wysoki poziom świadomości cyfrowych walut. Ponad 75% respondentów twierdzi, że “czuje”, że wie, czym są kryptowaluty. Pozostałe 20% przypuszcza, że ​​”w pewien sposób” wie, co dzieje się na tym rynku. Jeśli chodzi o wyjaśnianie innym, czym jest kryptowaluta, 62% uczestników badania stwierdziło, że jest w stanie prowadzić dyskusję na ten temat. Zapytani o opinię na temat inwestycji, prawie 80 procent respondentów odpowiedziało, że uważa inwestowanie w kryptowaluty jako pozytywną formę podejmowania ryzyka. Badanie wskazuje ponadto, że 1 na 3 uważa, że ​​inwestycja w waluty cyfrowe jest innowacyjną opcją w porównaniu z akcjami i obligacjami.

Ostatnie badania wykazały też, że spośród pokoleń to milenialsi wykazują największe zainteresowanie inwestowaniem w kryptowaluty. Ankieta opublikowana we wrześniu przez serwis badawczy YouGov Omnibus ujawniła, że ​​połowa amerykańskich millenialsów jest zainteresowana taką inwestycją. Kolejne badanie przeprowadzone przez firmę Circle pokazała, że ​​25% młodych osób powiedziało, że są zainteresowane zakupem walut cyfrowych w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Odróżnia ich to od innych pokoleń o ponad 10%. Badanie polskiego rynku kryptowalut przeprowadziło w tym roku Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here