Naga MarketsMining BTC staje się coraz mniej opłacalnyWedług wyliczeń BitMEX w wyniku podziału Bitcoin Cash górnicy tej kryptowaluty stracili łącznie aż 6,1 miliona dolarów licząc utracone przychody brutto. Sprawa tyczy się wynajmowania mocy hash. 


W takich dyskusjach należy jednak zauważyć, że ani BCH, ani BSV nie miały płynnego rynku. Oznacza to, że straty byłyby inne (może niższe), gdyby dzierżawcy mocy próbowali je zrealizować w Bitcoinie czy fiatach.

Wojna domowa

Fork Bitcoin Cash był związany z tzw. „wojną o hash”. O skali emocji choćby wśród samych liderów obu obozów najlepiej świadczą ich posty w social mediach.

„Do wszystkich górników BTC… Jeśli przełączycie się na kopanie BCH, być może będziemy musieli sfinansować to za pomocą BTC; jeśli to zrobimy, sprzedamy [BTC] za USD i, cóż… uważamy, że na rynku BTC nie ma na  to miejsca… Pomyśl o tym. Sprzedamy dużo!” – napisał na Twitterze Craig Wright.

„Oh. Także @JihanWu i @rogerkver sprzedają… będą musieli również sprzedać BTC, aby zapłacić za wynajęty hash. Jeśli to długa wojna… spodziewaj się na BTC cen z 2014 roku… pomyśl, co to oznacza… Miłego dnia” – dodał Wright.

Jest też inny post z niezweryfikowanego źródła, które twierdzi, że grozi mu Jihan Wu. Oto przetłumaczona wersja:

„Nie mam zamiaru rozpoczynać wojny z CSW [Craig S. Wright], ponieważ jeśli to zrobię (przenosząc moc hashowania z wydobycia BTC na wydobycie BCH), cena BTC spadnie poniżej rocznego wsparcia; może nawet osiągnąć 5000 USD. Ale ponieważ CSW jest nieubłagany, jestem zaangażowany w walkę aż do śmierci.”

Straty pokazują, że uczestnicy “wojny o hash” są ostatecznie przegrani, a sam konflikt bezsensowny.

Trudna dola górnika

Mining nie jest już dla wielu górników zabawą czystohobbystyczną. Praktycznie każda decyzja podejmowana przez górnika jest dziś ważna dla jego przyszłości na rynku wydobywczym. Minerzy muszą stale decydować, którą kryptowalutę wybierają do kopania i który w ramach którego poola opłaca im się działać. Wydatki na szybko starzejący się sprzęt są co najmniej tak samo ważne jak koszt energii elektrycznej. Zwrot z inwestycji na tym rynku  może czasami zająć nawet kilka miesięcy. W związku z tym można się spodziewać, że znaczna część nowowykopanych BCH będzie nadal sprzedawana niezależnie od tego, jak rynki potraktują token i niezależnie jakich cenach. Może to zwiększyć presję na rynku, który jest i tak już znacznie mniejszy niż rynek Bitcoina.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here