Naga MarketsZmiana pozarolniczego zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych wyniosła w lipcu +156 tysięcy etatów, pokrywając się z prognozami analityków – poinformowała agencja ADP przygotowująca comiesięczny raport. Środowy odczyt przez traderów traktowany jest jako „małe NFP” mogące sugerować kondycję rynku zatrudnienia w USA według raportu BLS, który zostanie opublikowany w piątek. Kurs dolara nie reagował na odczyty PKB, czekając na wieczorne posiedzenie FOMC.


156 tysięcy nowych etatów w lipcu, wzrostowa korekta wyników czerwcowych

Chociaż wyniki raportu ADP nadal trzymują się na historycznych dołkach, to w lipcu przybyło 156 tysięcy nowych etatów (prognoza 150 tysięcy), a skromny wynik 100 tysięcy z czerwca został wzrostowo zrewidowany do 112 tysięcy etatów.

ADP zatrudnienie
Wartości zmiany zatrudnienia na wykresie historycznym. Źródło: ADP

„Chociaż ogólna siła rynku pracy jest nadal widoczna, raport wskazuje na częściowe jego osłabienie. Spowolnienie wzrostu jest prognozowane również w kolejnych miesiącach, w związku z zacieśnianiem się warunków na rynku pracy” – komentował Yildirmaz,wiceprezes i współprzewodniczący Instytutu Badawczego ADP.

Raport ADP przedstawia liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Publikacja ta dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS).

Kurs dolara marginalnie zyskuje po wynikach ADP

Po godzinie 14:15 notowania EUR/USD marginalnie osuwały się spod poziomu 1,115 USD, nie wykazując silniejszej reakcji na popołudniową publikację makroekonomiczną. Rynki są w pełni skupione na wieczornej decyzji FOMC i dopiero wtedy zakładana jest większa zmienność.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here