Naga Markets

karta simOfiara wymiany karty SIM, Michael Terpin, napisał list otwarty do przewodniczącego Federalnej Komisji Komunikacji Stanów Zjednoczonych (FCC). W swoim liście, opublikowanym też przez Coindesk 21 października, Terpin zażądał od regulatora podjęcia zdecydowanych działań przeciwko oszustwom związanym z zamianą karty SIM i położenia kresu tego rodzaju procederom.

Terpin proponuje zmusić wszystkich amerykańskich operatorów telefonii komórkowej do ukrycia PINów klientów i haseł przed pracownikami tych firm. Ma to położyć kres przestępczym działaniom.Zmiana SIM i utrata kryptowalut

Sam Terpin twierdzi, że stracił kryptowaluty o wartości 24 milionów dolarów w wyniku  wymian kart SIM, które miały miejsce w ciągu siedmiu miesięcy.

Co dokładnie miało miejsce? Chodzi o faktycznie fałszywą wymianę SIM w celu przeniesienia numeru telefonu ofiary na kartę SIM posiadaną przez osobę atakującą. Po takim działaniu haker może zresetować hasła do cennych i prywatnych usług, takich jak portfele kryptowalut i konta e-mail. Samy Tarazi, sierżant w biurze szeryfa hrabstwa Santa Clara, powiedział:

„Mówimy o dzieciach w wieku od 19 do 22 lat, które potrafią ukraść miliony dolarów w kryptowalutach […] mamy teraz do czynienia z kimś, kto kupi kartę SIM w serwisie eBay, podłącza ją do telefon, wykonuje połączenie i kradnie miliony dolarów. To dość niezwykłe”.

Według Terpina zgłosiło się do niego już ponad 50 ofiar wymiany kart SIM. Wszystkie poniosły znaczne straty finansowe.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Pozew

W 2018 r. Terpin złożył pozew o wartości 224 mln USD przeciwko gigantowi z rynku usług mobilnych AT&T, przekonany, że firma telekomunikacyjna zapewniła hakerom dostęp do jego numeru telefonu. Pod koniec lipca 2019 r. sędzia oddalił pozew, stwierdzając, że Terpin „nie uzasadnia w wystarczającym stopniu przybliżonej przyczyny”. “Pan Terpin nie ma pojęcia, w jaki sposób przyznanie hakerom / oszustom dostępu do numeru telefonu pana Terpina spowodowało, że stracił 24 miliony dolarów” – dodano.

NED

W maju Terpin wygrał sprawę cywilną przeciwko Nicholasowi Truglii, domniemanemu hakerowi, który faktycznie dokonał zamiany karty SIM, a następnie kradzieży kryptowaluty. Sąd Najwyższy Kalifornii nakazał Truglii zapłacić ponad 75 milionów dolarów odszkodowania.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here