Naga MarketsW środę, 22 sierpnia 2018 roku, przed sądem federalnym w Central Islip odbyła się rozprawa przeciwko managerowi i pracownikowi Boiler Roomu. Obaj panowie podejrzani byli o działalność mającą na celu wyłudzenie od inwestorów środków pieniężnych o wartości 147 mln USD. Pozwani zachęcali inwestorów w podeszłym wieku do nabywania sztucznie zawyżonych akcji spółek publicznych. 


Ronald Hardy, który był managerem przyznał się do spisku w celu popełnienia oszustwa dotyczącego papierów wartościowych oraz prania brudnych pieniędzy. Grozi mu do 20 lat pozbawienia wolności. McArthur Jean, który był jedynie pracownikiem Boiler Roomu przyznał się do winy za spisek związany z oszustwami w zakresie papierów wartościowych, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W okresie od stycznia 2014 r. do lipca 2017 r. Hardy i Jean, wraz z 14 współpozwanymi i innymi osobami, zaangażowali się w proces mający na celu oszustwo inwestorów i potencjalnych inwestorów w spółki notowane na giełdzie. Pozwani zrealizowali swój program poprzez:

  • sztuczne generowanie zmian cen i wolumenu obrotu akcjami,
  • spowodowanie istotnych nieprawdziwych oświadczeń i zaniedbań w kontaktach z inwestorami poszkodowanymi w związku z celowością zakupu akcji
  • oszukańcze ukrywanie kontroli nad akcjami manipulowanych spółek publicznych, które były przechowywane na rachunkach brokerskich na rzecz innych osób lub podmiotów.

Ponadto Hardy i inni oskarżeni spiskowali w celu prania pieniędzy z wpływów z programu manipulacji akcjami.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – dolar zyskuje o poranku, ważne dane z Europy
Następny artykułWiceminister Paweł Gruza odchodzi z Ministerstwa Finansów. Co dalej z ustawą dot. kryptowalut?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here