Naga MarketsW dniu 9 lipca 2018 r. nowojorski sąd federalny nakazał Dillon Michael Dean (Deanem) z Longmont w stanie Kolorado oraz The Entrepreneurs Headquarters Limited (TEH), spółce zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii, zapłacenie ponad 1,9 mln USD z tytułu cywilnych kar pieniężnych i restytucji w związku z procesem sądowym wszczętym przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC).


W wyroku wydanym 9 lipca 2018 r. Sędzia Sandra J. Feuerstein z amerykańskiego sądu okręgowego dla wschodniego okręgu Nowego Jorku orzekła, że TEH i Dean (razem, pozwani) zaangażowali się w oszukańczy plan mający na celu pozyskanie BTC od obywateli. W tym celu wprowadzili w błąd co do tego, że środki klientów zostaną zebrane i zainwestowane. Ostatecznie fundusze klientów zostały jednak sprzeniewierzone a TEH i Dean nie zarejestrowali się nawet w CFTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sędzia Feuerstein stwierdziła, że od około kwietnia 2017 r. do złożenia skargi CFTC w dniu 18 stycznia 2018 r. pozwani, którzy nigdy nie zarejestrowali się w CFTC w żadnym charakterze, zaangażowali się w oszukańczy proceder, w skutek czego oszukali co najmniej 127 osób na kwotę niemal 500 tys. USD w BTC. Oskarżeni obiecali wymienić BTC na walutę fiducjarną, aby zainwestować w imieniu swoich klientów. Ostatecznie okazało się jednak, że zamiast wymienić BTC jak obiecano, pozwani sprzeniewierzali środki swoich klientów. Co najmniej 120 klientów poniosło łączne straty w wysokości przynajmniej 432 184,79 USD.

W postanowieniu stwierdzono ponadto, że pozwani zabiegali o depozyty klientów za pośrednictwem firmowych stron internetowych, filmów na YouTube i postów na Facebooku, gdzie twierdzili, że środki klientów zostaną zgromadzone i zainwestowane w opcje towarowe. Finalnie jednak pozwani nigdy nie angażowali się w handel w imieniu swoich klientów, a rzekome zyski były fikcyjne.

Oprócz żądania od pozwanych zapłaty 432 184,79 USD w ramach restytucji na rzecz klientów oraz 1 497 792,12 USD w ramach cywilnej kary pieniężnej, na pozwanych nałożono także stały zakaz handlu i i dalszego naruszania ustawy o giełdach towarowych i przepisów CFTC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEFIX: Dolar próbuje kontynuować spadki – roboty są już w pozycjach
Następny artykułS&P500, USDJPY – Analiza pozycji dużych graczy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here