Naga MarketsWyłudzili 60 mln zł od ponad 1000 inwestorów. Część środków wróci do poszkodowanychBrytyjska komisja nadzoru finansowego FCA uzyskała zgodę sądu najwyższego na zwrot 3,42 mln funtów w celu zrekompensowania strat poniesionych przez inwestorów, których środki zostały wyłudzone przez oszustów. Na przestrzeni 2 lat ofiarami piramidy finansowej działającej w UK padło ponad 1000 osób, które miały stracić łącznie 15 mln funtów (czyli ponad 60 mln zł).

  • Sprawa przeciwko nieuczciwej piramidzie rozpoczęła się na początku 2019 roku i jeszcze w tym samym roku FCA obiecała zwrot środków pokrzywdzonym
  • Z puli 15 milionów funtów udało się zabezpieczyć i odzyskać ponad 3 miliony, które wrócą do części poszkodowanych
  • Jak podkreśla FCA często w tego typu działaniach jest już za późno, aby odzyskać utracone środki

Piramida finansowa obiecywała nawet 100% zwrotu. Inwestowała w towary z Chin

Systemy były prowadzone przez Samuela i Shantelle Golding oraz ich firmy Digital Wealth Limited znane również jako Digital Wealth Society (DWS), Outsourcing Express Limited (OEL) i Kerching.

Te artykuły również Cię zainteresują
W latach 2015-2017 systemy te rzekomo zajmowały się zakupem online towarów hurtowych z Chin w celu dalszej sprzedaży i obiecywały nierealistycznie wysokie zyski, w niektórych przypadkach do 100% zainwestowanej kwoty. Nie przeprowadzono jednak żadnych znaczących transakcji, a systemy opierały się na ciągłym przepływie nowych inwestorów w celu sfinansowania zwrotów istniejących, nosząc znamiona piramidy finansowej. Samuel i Shantelle Golding przyznali przed sądem, że byli osobiście zaangażowani w nielegalny proceder i manipulacje.

– W ramach piramidy zebrano nieco ponad 15 mln od ponad 1000 inwestorów. FCA podjęła natychmiastowe działania egzekucyjne po uzyskaniu informacji o nielegalnej działalności i uniemożliwiła zbycie pozostałych środków. Pomimo tych działań, stwierdzono niedobór w wysokości 3 285 413 funtów w systemie przyjmowania depozytów DWS oraz 834 402 funtów w systemie zbiorowego inwestowania OEL – komentuje FCA w oświadczeniu.

FCA odzyskała 3 428 612,42 funtów z różnych rachunków bankowych zawierających wpływy z tych systemów, które zostaną teraz zwrócone 356 kwalifikującym się do rekompensaty inwestorom w systemie DWS i 250 kwalifikującym się w systemie OEL.

– FCA podjęła działania, gdy tylko dowiedzieliśmy się o tych nielegalnych programach, zapobiegając dalszym stratom przyszłych inwestorów, którzy nie byliby w stanie wyjść z inwestycji przed jej nieuchronnym upadkiem. W tym przypadku udało nam się uratować część pieniędzy: zbyt często jest już za późno. Firmy te nie były autoryzowane przez FCA i jak zawsze powtarzamy konsumentom, jeśli program wygląda zbyt dobrze, aby był prawdziwy, należy unikać inwestycji – mówi Mark Steward, Dyrektor Wykonawczy ds. Egzekwowania i Nadzoru Rynku w FCA.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw biomed | dlaczego akcje pgnig spadają | notowania lotos | blik | bitcoin kurs dzisiaj |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Wyłudzono odemnie 117 tys zł Bitcoin to maja krawiec podstępem wyłudziła te sumę obiecywała wielkie pieniądze finantiko niechce mi zwrucic moich zainwestowane pieniadze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here